VI Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel!”

Już po raz szósty w dn. 5-7 lipca br. odbył się w Mieroszowie Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel!”. Festiwal co rok przyciąga do Mieroszowa nie tylko wielkich i sławnych tego świata ale również rekordową publiczność, a Sala Spotkań im. Włodka Szomańskiego „pęka niemalże w szwach”...

Mateusz Damięcki gość specjalny VI Festiwalu Nie tylko Gospel! (Fot. Marcin Flieger)

PIĄTEK, 5 LIPCA 2019

Festiwal rozpoczął się występem świdnickich Mażoretek „Prima” na mieroszowskim rynku, skąd publiczność prowadzona przez mażoretki udała się do Sali Widowiskowej przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie.

Świdnickie Mażoretki "Prima" (Fot. Marcin Flieger)

W wypełnionej po brzegi sali odbył się koncert muzyki operetkowej „Nad pięknym modrym Mieroszowem czyli usta milczą dusza śpiewa” w którym wystąpili soliści Joanna Szabla – sopran i tenor Michał Steciak – laureat nagrody Grand Prix zeszłorocznej edycji Festiwalu.

Występ Joanny Szabla i Michała Steciak (Fot. Marcin Flieger)

 

SOBOTA, 6 LIPCA 2019

Drugi dzień Festiwalu to tradycyjnie już koncert uczestników drugiego etapu Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola”. W tym roku mieliśmy okazję wysłuchać ponad dziesięciu laureatów, a wśród nich również reprezentantkę naszej gminy Maję Golecką.

Marek Sieradzki - jeden z uczestników Konkursu Wokalnego o Szklanego Szomola  (Fot. Marcin Flieger)

W drugiej części koncertu zatytułowanej Eklektycznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu Katarzyny Łaski i Marcina Januszkiewicza, którym akompaniował zespół instrumentalny w składzie Igor Ćwiek i Jacek Subociałło.

Katarzyna Łaska i Marcin Januszkiewicz (Fot. Marcin Flieger)

Drugi dzień Festiwalu zakończyło ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród.

 

NIEDZIELA, 7 LIPCA 2019

Trzeci dzień Festiwalu „Nie tylko Gospel!” zdominowało w tym roku tango zarówno argentyńskie jak i polskie. Koncert poprzedził jednak występ tegorocznej laureatki nagrody publiczności Kingi Kasprzyk.

Kinga Kasprzyk oraz Elżbieta Szomańska (Fot. Marcin Flieger)
Wypełniona po brzegi Sala Spotkań im. Włodka Szomańskiego (Fot. Marcin Flieger)

Tego dnia mieliśmy okazję zobaczyć na scenie w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego gościa specjalnego tegorocznej edycji Festiwalu Mateusza Damięckiego, zespół Tango Attack w składzie: Grzegorz Bożewicz, Piotr Malicki, Hadrian Filip Tąbecki oraz gości: urugwajczyka Andres Martorell, Magdę Navarette oraz tancerzy Annę Iberszer i Piotra Woźniaka.

Andres Martorell (Fot. Marcin Flieger)
Magda Navarette (Fot. Marcin Flieger)
Anna Iberszer oraz Piotr Woźniak (Fot. Marcin Flieger)
Koncert Finałowy VI Festiwalu "Nie tylko Gospel!" (Fot. Marcin Flieger)

Koncert zakończyły długie owacje zgromadzonej tak licznie w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego publicznośći...

MF
 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment