Drugi Jarmark Świąteczny w mieroszowskim Rynku!

Dziś, już po raz drugi odbył się w mieroszowskim rynku Jarmark Świąteczny połączony z przeglądem Senior Kolęduje i jak się okazuje, nie trzeba wcale zamykać na stałe parkingu w centrum miasta aby zorganizować w jego centrum Świąteczny Jarmark.

I choć od wielu miesięcy na mieroszowskim rynku nie ma już budek handlowych to jednak nie zabrakło w nim dziś licznych stoisk, na których swoje wyroby wystawili nasi utalentowani rękodzielnicy. Nie zabrakło także kolędowania z seniorami, żywej świątecznej szopki oraz stoisk gastronomicznych w których każdy z mieszkańców mógł skosztować rozmaitych potraw oraz wypić przepysznego grzańca, którego unoszący się w powietrzu aromat skusił najwidoczniej jednego z koziołków do opuszczenia „żywej szopki”… Dopiero interwencja naszych dzielnych strażaków z OSP Mieroszów zatrzymała „samowolkę” koziołka... 

W trakcie przeglądu Senior Kolęduje usłyszeliśmy: Grzędowianki, Synyor Ryci, Zgoda, Retro oraz oczywiście nasze cudowne i wiecznie rozśpiewane mieroszowskie Irysy. Swoje prace w trakcie Jarmarku wystawił również pan Tomasz Tracewski, który od lat fotografuje piękno naszej gminy i propaguje jej walory turystyczne. W czasie imprezy zorganizowana została również loteria, której główną nagrodą było 5 żywych choinek.

W trakcie drugiego Jarmarku Świątecznego oprócz licznie przybyłych mieszkańców gminy Mieroszów i pobliskich Czech, obecny był również Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, Ksiądz proboszcz Stanisław Piskosz, Zastępca Burmistrza Mariusz Pawlak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Violetta Kopka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Skrzyniarz oraz radni Rady Miejskiej Mieroszowa.

Zapraszamy Państwa do naszej galerii z drugiego Jarmarku Świątecznego w mieroszowskim rynku.

Marcin Flieger

 

Komentarze obsługiwane przez CComment