Ciąg dalszy dobrych wiadomości!
Fot. Marcin Flieger

Ciąg dalszy dobrych wiadomości!

We wtorek informowaliśmy Państwa o planowanej budowie chodnika w kierunku ul. Kwiatowej. Jednak jak większość z Państwa wie, to nie jedyne działanie Starostwa Powiatowego na terenie naszej gminy w roku bieżącym. Również na wniosek naszego radnego powiatowego Pana Andrzeja Lipińskiego, od 23 maja 2017 r. trwa remont drogi powiatowej na tzw. górce unisławskiej. Do wykonania pozostało już tylko poziome oznakowanie drogi, a termin zakończenia robót wyznaczono na 30.06.2017 r. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, gdyż już na przełomie czerwca i lipca br., rozpocznie się remont drogi powiatowej od wiaduktu kolejowego do Sokołowska.

O Radzie Powiatu Wałbrzyskiego nie słyszymy często, a jej funkcjonowania większość z nas może nawet nie zauważać. Przez wiele kadencji zasiadało w niej kilku przedstawicieli gminy Mieroszów, jednak w obecnej, z trzy-mandatowego okręgu wyborczego Mieroszów – Czarny Bór, jedynie Andrzej Lipiński uzyskał mandat radnego, startując z listy Platformy Obywatelskiej.

Warto tu nadmienić, iż ta swoistego rodzaju samotność, nie oznacza braku działań jak również inwestycji powiatu na terenie gminy Mieroszów, a wręcz przeciwnie, gdyż biorąc pod uwagę nakład środków finansowych, plasujemy się na trzecim miejscu, tuż za gminą Walim i Czarny Bór, wyprzedzając i to znacznie Głuszycę, Stare Bogaczewice, Boguszów-Gorce, Szczawno Zdrój oraz Jedlinę Zdrój.

W 2016 roku, dzięki staraniom i wnioskom złożonym do budżetu starostwa powiatowego przez Pana Andrzeja Lipińskiego, możliwe stało się m.in.:
- przebudowanie odcinka drogi powiatowej Nr 3364D w Sokołowsku, o długości 1,440 km (wartość zadania 1143057,45 zł, wspófinansowana ze środków Budżetu Państwa),
- dokończenie przebudowy drogi powiatowej Łączna - Chełmsko Śląskie o długości 1,293 km,
- przebudowanie 1 km odcinka drogi powiatowej do Nowego  Siodła.

Rada Powiatu Wałbrzyskiego sfinansowała także wymianę rynien oraz remont kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Siodle (wartość inwestycji 179723,93 zł). W obecnej kadencji Pan Andrzej Lipiński pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz jest członkiem Komisji Budżetu i Rozwoju Powiatu.

 

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.