Mieroszowska edycja pucharu strefy MTB Sudety 2017

15 Lipca 2017 r., o godz. 11:00, aż 221 zawodników stanęło na linii startu mieroszowskiej edycji pucharu strefy MTB Sudety 2017. Przyszło im się zmagać nie tylko z czasem i własnymi słabościami, ale również z ulewnym deszczem, który z całą pewnością podniósł poziom trudności mieroszowskiej trasy.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: MINI 27 km oraz MEGA 50 km. Start oraz meta miały miejsce na placu Andrzeja, w pobliżu skrzyżowania ul. Hożej i Żeromskiego w Mieroszowie, notabene w miejscu, w którym jeszcze w pierwszych latach powojennych znajdował się otwarty basen, zasypany gruzem rozbiórkowym i śmieciami.

Tuż przed startem... (Fot. Marcin Flieger)

W kategorii MINI 27 km: I miejsce zdobył TOMÁŠ ŠEVCŮ z pobliskich Polic nad Metują (nr startowy 642), który już od momentu startu wyszedł na prowadzenie. Pokonanie 27 km trasy zajęło mu zaledwie 01:16:54. II miejsce zajął MACIEJ STANOWICZ ze Świebodzic (473), a III miejsce MAREK ARDELLI z Wysokiej (016). Najlepszy z mieszkańców Mieroszowa PIOTR KRUSZ (713) uplasował się na 32 miejscu, pokonując trasę w czasie 01:37:50. Najlepszą z pań, w tej kategorii, okazała się mieszkanka Unisławia Śląskiego, ANITA KAPUTA (254), która ukończyła wyścig w czasie 01:38:54.

Anita Kaputa z Unisławia Śląskiego, najlepsza z Pań na trasie MINI 27 km. (Fot. Marcin Flieger)

W kategorii MEGA 50 km: I miejsce zdobył PETR ADÁMEK z Rtyne v Podkrkonosi (345), któremu pokonanie 50 km trasy zajęło jedynie 02:27:47. II miejsce zajął PIOTR KRAWCZYK z Dąbrowy Górniczej (752), a III miejsce świdniczanin RAFAŁ SZCZEPUCH (178). Najleszpy z mieszkańców gminy Mieroszów na tym dystansie okazał się DAWID CEREKWICKI (875) z Sokołowska, który uplasował się na 16 miejscu z czasem łącznym: 02:50:59. Najlepsza z pań okazała się JANA ADÁMKOVÁ (346), która przybyła jako 28 na linię mety.

Wyniki w oparciu o materiały opublikowane na stronie Ultimasport Live.

Tekst i foto: Marcin Flieger