1833 Widok ogólny Mieroszowa

Kolorowa grafika autorstwa Friedricha Augusta Tittel przedstawiająca widok ogólny Mieroszowa na początku XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługują typowe dla dolnego śląska drewniane zabudowania dzisiejszej ulicy Dąbrowszczaków oraz drewniany wówczas budynek kościoła ewangelickiego w Mieroszowie. Budynek dzisiejszego ratusza majestatycznie wyróżnia się pośród zabudowań rynku. Jest to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych, ręcznie kolorowanych grafik przedstawiających ówczesny Friedland.

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Friedland unterm Fürstenstein
Wydawca / Autor:
Friedrich August Tittel
Rok wydania:
1833 r.

1 komentarz

  • Marcin Flieger
    Marcin Flieger piątek, 11, listopad 2016 10:43

    Z nieukrywaną dumą i radością, prezentuję dziś Państwu ręcznie kolorowaną grafikę Friedricha Augusta Tittel, który w 1833 roku uwiecznił widok ówczesnego Mieroszowa. Dziś po niemalże 200 latach, łatwo zauważyć ogrom zmian jakie dokonały się na przestrzeni wieków… Te wszystkie zmiany, w mniejszym czy większym stopniu, dokonują się każdego dnia. Dlatego apeluję do Państwa o pomoc i współpracę w celu ocalenia przed zapomnieniem naszej wspólnej historii…
    Chciałbym również zachęcić Państwa do wyrażenia opinii za pomocą komentarzy, zarówno na Facebook`owym fan-page`u jak i stronie domowej serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś - serwisu tworzonego z pasją specjalnie dla wszystkich Państwa!

    Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu.

close

Zapisz się do Newslettera!

Zapisz się już dziś do bezpłatnego Newslettera i na bieżąco otrzymuj powiadomienia o najnowszych artykułach na stronie!

Twój email jest tutaj bezpieczny. Nie lubię spamu i nie wysyłam śmieci. Będziesz mógł zrezygnować jednym kliknięciem.