1963 Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Mickiewicza w Mieroszowie wraz z ich ówczesną wychowawczynią Panią Krystyną Kolanko.

Do 1945 r. w budynku mieściła się Szkoła Katolicka w Mieroszowie. W latach 1945/1946 planowano adaptację i otwarcie w budynku żeńskiego zakonu katolickiego, jednak te plany ostatecznie nie powiodły się i w budynku rozpoczęła swe funkcjonowanie Szkoła Podstawowa Nr 2. W 1974 r. w wyniku reorganizacji sieci placówek oświatowych na terenie gminy Mieroszów, szkoła przestała istnieć jako samodzielna placówka oświatowa. Do lat `90-tych XX wieku mieściły się w niej klasy I-III Zbiorczej Szkoły Gminnej w Mieroszowie. W okresie późniejszym budynek został sprzedany prywatnemu podmiotowi i ulegał coraz większej dewastacji. Został ostatecznie wyburzony 11 Września 2011 r. a na jego miejscu w 2013 r. powstał market Dino, który decyzją konserwatora zabytków, swym wyglądem nawiązuje częściowo do poprzedniego budynku.

Zdjęcie zostało udostępnione dzięki życzliwości Pani Krystyny Kolanko oraz Marzeny Dziedzińskiej.

Dodatkowe informacje

Tytuł zdjęcia:
Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 2
Autor:
autor nieznany
Data:
1963 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu.

NASZE ANKIETY

Czego szukasz w naszym Serwisie?