Logo
Wydrukuj tę stronę
Góra Grosza!

Góra Grosza!

PSP w Kowalowej od samego początku, czyli od 19 lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza''. Każdego roku zbierana jest coraz większa kwota. Społeczność szkolna chętnie gromadzi środki na potrzeby dzieci, które są w trudnej sytuacji, nie wychowują się w swoich rodzinach.

Od listopada do stycznia członkowie Samorządu Uczniowskiego, chętni uczniowie wraz z opiekunem Renatą Okupnik segregują, czyszczą, przeliczają i pakują do osobnych, materiałowych worków monety o poszczególnych nominałach a następnie w zbiorcze paczki do 10 kg jedna, które są bezpłatnie nadawane na poczcie.

Akcja Towarzystwa ,,Nasz Dom'' uczy uczniów empatii, ofiarności, dostarcza wiele pozytywnej energii, emocji i wzruszeń.

Wyniki akcji 2018/2019: monety 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł- wartość zebranej kwoty 98 zł, ilość 1 gr- 3748 sztuk, 2 gr- 2870, 5 gr- 2150- wartość zebranej kwoty 202,38. Razem 300,38 zł.

Wszystkim dziękujemy za wsparcie akcji!

PSP w Kowalowej

 

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2019 Marcin Flieger. All rights reserved!