Jesełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu, zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy VII, którzy wraz z innymi  dziećmi przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Zaprezentowali je 19 grudnia br., przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Fot. PSP w Kowalowej

Uroku inscenizacji dodały kolędy, również te aranżowane przez samych uczniów, śpiewane przy akompaniamencie gitary, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Po występie głos zabrała Pani Danuta Wypych - Dyrektor PSP w Kowalowej, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

PSP w Kowalowej

Zapraszamy Państwa do współtworzenia naszego Serwisu! 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!