Klucz do miasta w dziecięcych rękach!

W ostatni dzień maja w godzinach porannych Burmistrz Mieroszowa pan Andrzej Lipiński symbolicznie przekazał władzę w mieście młodym mieszkańcom gminy, zgromadzonym na miejskim rynku. Uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli w gminie zgromadzili się w tym miejscu na otwarciu wspólnych, połączonych obchodów Dnia Dziecka, otwierających równocześnie 45. Dni Mieroszowa.

Fot. PSP w Kowalowej

Po uroczystym przemarszu świętowanie odbyło się na miejskim stadionie przy ul. Sportowej. Właśnie tam po powitaniu przybyłych gości rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Tematem przewodnim przedstawienia było rozpowszechnianie aktywności fizycznej w każdej możliwej postaci. Występ uzupełniły rytmiczne piosenki o sporcie oraz taniec do znanego przeboju z mistrzostw piłkarskich.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez włodarzy gminy Certyfikatów dla Najlepszych Sportowców w roku szkolnym 2018/2019.  Cieszymy się, że wśród wyróżnionych znalazły się Natalia Czemarnik z klasy VI oraz Dominika Bednarz z kl. VII – obie trenują biathlon. Następnie wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych.

Fot. PSP w Kowalowej

W dalszej części wszystkie dzieci mogły wziąć udział w emocjonujących rozgrywkach sportowych, m.in. w sztafecie, meczach piłki nożnej, grze w dwa ognie czy kwadranta, przeciąganie liny, ,,biegu kelnera’’, rzutach obręczą na pachołek na odległość 5 metrów, bieg w podwójnych spodniach.

Uroczystość zakończyło wręczenie  sportowych akcesoriów dyrektorom szkół oraz przedszkola. 

PSP w Kowalowej