Logo
Wydrukuj tę stronę
Nasza niepodległa – 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Nasza niepodległa – 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

W piątek 8 listopada br. świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości w PSP w Kowalowej. Program artystyczny tym razem, podobnie jak przed rokiem rozpoczęło uroczyste wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji ,,Szkoła – do hymnu” – punktualnie o 11:11.

Tradycyjne pieśni patriotyczne na to listopadowe święto były przeplatane znanymi wierszami patriotycznymi oraz wzbogacone scenką związania Polski  łańcuchem przez trzech zaborców, ukrytych pod historycznymi barwami i godłami państwowymi.

Całość programu przygotowali uczniowie z klas VII i V. Oprawę muzyczną apelu przygotowała p. J. Altheim, a nad recytacją i wykonaniem utworów czuwały p. K. Kubiak i A. Ferenc. Piękna dekoracja to zasługa p. K. Tetke.

PSP w Kowalowej

Komentarze obsługiwane przez CComment

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2020 Marcin Flieger. All rights reserved!