Uwaga na śliskie drogi! Dwa zdarzenia drogowe jednego dnia!

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym (29.04 br.) około godz. 10:00 rano w Unisławiu Śląskim. Kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do koryta rzeki Ścinawki. Jak się okazało kierujący pojazdem 44-latek obywatelstwa ukraińskiego, mieszkający na terenie powiatu wałbrzyskiego miał 1.90 promila alkoholu we krwi.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 17:00 w Kowalowej. Dwa pojazdy osobowe zderzyły się czołowo w wyniku czego jedna osoba doznała obrażeń i została odwieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu wypadku zadysponowano zastęp OSP z Mieroszowa oraz dwa zastępy z JRG1 Wałbrzych, policję oraz pogotowie ratunkowe. 

Warto tu także wspomnieć, iż tego dnia swój chrzest bojowy miała druhna Sandra – jedna z dwóch wraz z druhną Karoliną, pierwszych w historii OSP Mieroszów kobiet ratowników, które 20 kwietnia br. wraz z druhem Tobiaszem ukończyły szkolenie podstawowe ratowników OSP i pozytywnie zdały egzaminy.

Marcin Flieger
Fot. OSP Mieroszów