Logo
Wydrukuj tę stronę
W hołdzie ofiarom II wojny światowej

W hołdzie ofiarom II wojny światowej

We wtorek 1 października w Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z pasjonatem historii II wojny światowej panem Łukaszem Kazkiem. 

Podczas prezentacji z towarzyszącym komentarzem uczniowie klas VII i VIII obejrzeli animację o nalocie na Wieluń, rozpoczynającym II wojnę światową, a także wywiad z weteranem powstania warszawskiego, który w momencie nagrania miał 105 lat. 

Następnie widzowie zobaczyli  zdjęcia w ostrzelania Warszawy we wrześniu 1939r.:bohaterkę i autora fotografii – amerykańskiego korespondenta wojennego, który nie opuścił miasta, mimo nalotów i bombardowań; a później relację z ich spotkania po latach. 

Prezentację zakończył poruszający film, pokazujący zrujnowaną stolicę w styczniu 1945r., zakończony porażającym zestawieniem liczbowym mieszkańców Warszawy – od rozpoczęcia wojny do wyzwolenia spod władzy okupanta.

PSP w Kowalowej

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2019 Marcin Flieger. All rights reserved!