Wycieczka do Wrocławia

23 kwietnia klasa czwarta wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie mieli okazję zwiedzać Kolejkowo, czyli ogromną, tętniącą życiem makietę przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk w miniaturze. W Kolejkowie uczniowie zobaczyli życie na wsi, towarzyszyły turystom podczas górskich wypraw, wcielili się w narciarzy, cyrkowców i plażowiczów. Kolejkowo to 260 metrów kwadratowych powierzchni makiety, 430 metrów torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 108 samochodów, 162 budynki, 2300 figurek ludzi i zwierząt. Uczniowie świetnie się bawili wyszukując różne postacie ludzi czy zwierząt.

Fot. PSP Kowalowa

Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie banku Santander Consumer Bank. Uczniowie nie tylko poznali struktury banku i zasady pracy, ale zostali bardzo miło ugoszczeni. Czwartoklasiści dostali wiele przydatnych gadżetów takich jak czapeczki, kable do ładowania telefonów, gry logiczne, przybory szkolne, bidony, naklejki, worki na plecy, notatniki, podkładki antypoślizgowe i słodycze.  Dzieci zobaczyły jak pracują pracownicy w poszczególnych departamentach. Dzieci mogły spotkać główną księgową banku i obserwować jej pracę. Wielką atrakcją była możliwość zajęcia fotela Prezesa Banku. Dodatkowo uczniom podobał się sposób otwierania dużej ilości  kopert i sposób ich skanowania. Uczniom został przedstawiony sposób selekcji osób chcących wziąć kredyt. Po wyczerpującym zwiedzaniu dzieci zostały zaproszone na posiłek z deserem. Serdecznie dziękujemy za tak przemiłą gościnę.

PSP Kowalowa

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!