4 Maja Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 Maja, w dzień Świętego Floriana, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Mieroszowa oraz Sokołowska przy wsparciu zaprzyjaźnionego zastępu z czeskich Hynčic, spotkały się w Mieroszowie i wyruszyły w tradycyjną już podróż po naszej gminie dla uczczenia tego święta.

Pamiątkowe zdjęcie przed Remizą OSP w Mieroszowie (Fot. Marcin Flieger)

Dzień Strażaka, w większości krajów europejskich, od ponad 150 lat obchodzony jest 4 Maja w dzień patrona strażaków Św. Floriana. Międzynarodowy wymiar święta, został zainicjowany przez australijskiego strażaka J.J. Edmondson`a w 1998 r. w Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków. W 2002 r. święto zostało oficjalnie ustanowione przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. 

4 Maja br., o godz. 17:00, po krótkiej części oficjalnej przed Remizą mieroszowskiego zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej, w trakcie której nie zabrakło oczywiście miłych akcentów i podziękowań od władz samorządowych, które złożył wszystkim strażakom Burmistrz gminy Mieroszów Marcin Raczyński, trzy wozy strażackie Ochotniczych Straży Pożarnych z Mieroszowa, Sokołowska oraz czeskich Hynčic po obowiązkowej rundzie honorowej w mieroszowskim rynku, wyruszyły do Różanej, Łącznej, Golińska, Nowego Siodła, Sokołowska, Unisławia Śląskiego oraz Rybnicy Leśnej. 

Za naszym pośrednictwem, Prezes OSP w Mieroszowie pan Tomasz Mordoń raz jeszcze chciałby podziękować wszystkim ludziom dobrego serca wspierającym niemalże codziennie działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej gminie, a szczególnie Państwu Kamili oraz Marianowi Milewskim, właścicielom firmy MILMET.

A my, raz jeszcze z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim strażakom pomyślności, wytrwałości, męstwa i satysfakcji! Składamy Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności.

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!