Aniołkowa z Kopernika... czyli wernisaż Katarzyny Kunickiej-Burnat

11 grudnia 2019 r. punktualnie o godz. 16:00 w Sali Wystawowej MCK w Mieroszowie pani Barbara Bukowska-Matusiewicz otworzyła wernisaż znanej nam wszystkim doskonale „Aniołkowej z Kopernika” czyli pani Katarzyny Kunickiej-Burnat, której część prac możemy podziwiać niemalże na co dzień w „Spichlerzu z Aniołem” przy ul. Kopernika w Mieroszowie.

Już ponad dwa lata temu na łamach serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś przedstawiliśmy Państwu postać pani Katarzyny Kunickiej-Burnat w Giełdzie Talentu i Pasji Ziemi Mieroszowskiej, dlatego dziś, z tym większą radością i poczuciem spełnionego obowiązku relacjonujemy dla Państwa autorską wystawę prac pani Katarzyny.

- O swojej sztuce nie bardzo lubię mówić gdyż wprawia mnie to w lekkie zakłopotanie. To co chciałabym powiedzieć jest już wyrażone w moich obrazach, szkicach i każdej z prac. Wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć by znaleźć odpowiedź. Tam są emocje i przekaz... – powiedziała o swych pracach pani Katarzyna Kunicka-Burnat.

Aż trudno uwierzyć, że na kilkudziesięciu metrach kwadratowych Sali Wystawowej MCK możemy podziwiać blisko 100 prac pani Katarzyny, co i tak jest zaledwie jedną trzecią jej dorobku artystycznego, który znaleźć możemy w licznych prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Wśród wystawionych prac znajdziemy zarówno obrazy malowane farbami akrylowymi czy też obrazy żywiczne – wylewane żywicą epoksydową, która nadaje obrazom niesamowitego nasycenia kolorów i barw. Pani Katarzyna maluje obrazy nie tylko na płótnie ale wykorzystuje do tego również stare i bezużyteczne wydawać by się mogło deski, które zamienia w prawdziwe wielofakturowe dzieła sztuki dając im drugie życie. Duża część wystawy przedstawia szkice węglem oraz oczywiście rękodzieło utwardzane techniką powertex. Oczywiście jak na „aniołkową” przystało główną tematyką prac pani Katarzyny są Anioły, w najrozmaitszej formie i fakturze oraz rozgrzewające wyobraźnię kobiece akty.

Jak by tego wszystkiego było mało, w trakcie wernisażu zgromadzeni na Sali Wystawowej goście mogli również skosztować własnoręcznie zrobionych przez panią Kasię ciast: cudnego miodownika świątecznego oraz przepysznej grudniowej szarlotki.

Wśród obecnych gości nie zabrakło oczywiście władz samorządowych naszej gminy oraz licznie przybyłych na wernisaż mieszkańców gminy Mieroszów oraz powiatu wałbrzyskiego.

- w Mieroszowie mamy bardzo zdolnych twórców. A dzisiejszy wernisaż prac Pani Katarzyny Kunickiej-Burnat jest tego najlepszym przykładem – podkreśli w swym wystąpieniu Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

Celowo w naszej fotogalerii nie publikujemy reprodukcji prac pani Katarzyny. Żadne ze zdjęć ani tym bardziej wyświetlaczy naszych urządzeń nie jest w stanie wiernie oddać różnorodności i nasycenia barw, a tym bardziej unikanej faktury prac pani Katarzyny... Każda z nich jest dziełem sztuki i dopiero ujrzenie ich „na żywo” w pełni oddaje ich piękno i warsztat artystyczny.

Wystawę można oglądać w Sali Wystawowej MCK przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie do końca grudnia. Zapraszamy Państwa bardzo gorąco. Naprawdę warto!

Marcin Flieger

Sylwetka Katarzyny Kunickiej-Burnat w Giełdzie Talentu Ziemi Mieroszowskiej: https://mieroszowdawniej.pl/index.php/nowosci/gielda-talentu-i-pasji/katarzyna-kunicka-burnat2

Komentarze obsługiwane przez CComment