ANKIETA: Jak powinniśmy zagospodarować budynek przy ul. Żeromskiego 30

Burmistrz Gminy Mieroszów pan Marcin Raczyński, jak poinformował w trakcie ostatniej Sesji Rady Miejskiej Mieroszowa, wciąż podtrzymuje swój pomysł na przeniesienie PSP w Kowalowej do budynku „wygasającego” Gimnazjum przy ul. Żeromskiego 30. Czy jednak jest to jedyny pomysł na zagospodarowanie tego budynku w przyszłości?

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej ankiecie, w której pytamy Państwa „Jak powinniśmy zagospodarować budynek przy ul. Żeromskiego 30?”, budynek który w czasie swej długiej i burzliwej historii pełnił funkcję sądu, więzienia, przedszkola oraz Gimnazjum. Głosować można na jedną z pięciu odpowiedzi, w przypadku wyboru "innej funkcji" - prosimy o wpisanie proponowanego przeznaczenia budynku w komentarzu.  

Udział w ankiecie jest anonimowy, a o jej wynikach zostanie poinformowany Burmistrz Gminy Mieroszów pan Marcin Raczyński oraz radni Rady Miejskiej Mieroszowa. Na państwa głosy czekamy do północy 14 marca 2018 r.

PEŁNE WYNIKI ANKIETY

Jednocześnie zwracamy się prośbą o udostępnianie artykułu wśród mieszkańców gminy Mieroszów – im więcej osób weźmie udział w ankiecie tym jej wynik będzie pełniejszy. Czekamy także na Państwa komentarze i opinie.

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

5 komentarzy

 • kumaj
  kumaj sobota, 10, marzec 2018 02:29

  Może lepiej byłoby pozostawić decyzję następnej Radzie, żeby się ustrzec przed pochopnymi i nieprzemyślanymi działaniami. Bo jak widzę to ani OPS , ani Referat
  Oświaty nie grzeszą koncepcjami. A Burmistrz sam nie wymyśli, bo to przecież nie
  walenie w bębny...

  Odpowiedz

 • Zbigniew
  Zbigniew czwartek, 08, marzec 2018 18:00

  Trudne zadanie przed Burmistrzem i radnymi. Oby tylko jesienne wybory nie miały znaczącego wpływu na podejmowane decyzje o zagospodarowaniu budynku.
  Najrozsądniejsze, z punktu widzenia kosztów byłoby pozostawienie w tym budynku placówki oświatowej. Ale tylko wtedy gdyby miałoby to być przeniesienie szkoły z Kowalowej. Pozostawienie szkoły w tej miejscowości i utrzymywanie budynku po wygaśnięciu gimnazjum jako drugiego obiektu na potrzeby szkoły w Mieroszowie jest chybione bo miejsca dla wszystkich uczniów jest wystarczająco dużo w budynku na ul. wolności. I nigdy już w Mieroszowie, wszystko na to wskazuje, liczba uczniów znacząco ie wzrośnie.
  Warto byłoby rozważyć również umieszczenie w budynku Ośrodka dla seniorów, łącznie z funkcją dziennego pobytu. Po przygotowaniu sensownego wniosku możliwe byłoby pozyskanie środków z programów rządowych.
  Najgorszą formą zagospodarowania tego jednego z ładniejszych budynków w Mieroszowie byłoby przerobienie go na mieszkania.

  Odpowiedz

 • Andrzej
  Andrzej czwartek, 08, marzec 2018 13:34

  Jeden ośrodek dla ludzi starszych już jest w sokolowsku , nic dziwnego ze młodzież ucieka z tego miasta skoro niema tu nic co mogło by ich zatrzymać. W mieroszowie brakuje mieszkań które zapewnoscia zapełniła by dorastająca młodzież, jeżeli miasto ma iść w kierunku rozwoju dla ludzi którzy swój żywot zakończą szybciej niż można by było się spodziewać to nie zdziwię się gdy za pare lat Mieroszów zostanie miastem żywych trupów

  Odpowiedz

 • Antoni
  Antoni wtorek, 06, marzec 2018 23:37

  Popieram przedmówczynię! Tak samo wizja przenosin szkół nie wnosi tak naprawdę nic nowego i jest jedynie brakiem wizji i zdolności do działania włodarza. Centrum dla seniorów to jedyne rozsądne rozwiązanie - miejsce idealne... Cisza spokój a jakby nie było jest nas seniorów już większość w tym mieście... Młodzieży prawie nie ma - ludzi w wieku produkcyjnym również... Smutne to może ale staliśmy się miastem emerytów i rencistów. Ale dobrze mi tu. Pozdrawiam!

  Odpowiedz

 • Mieszkanka
  Mieszkanka wtorek, 06, marzec 2018 23:12

  Więzienie nie było w tym budynku, tylko w małym,znajdującym się z tyłu , gdzie już są mieszkania.
  Uważam, że nie można tak reprezentacyjnej budowli zamienić na mieszkania, to byłoby marnotrawstwo. Już jeden obiekt po szkole się marnuje - Nad Potokiem i tam można byłoby zrobić mieszkania.

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.