Brawo mieroszowianie! Zebraliśmy 95 par okularów!

W zorganizowanej na terenie gminy Mieroszów przez Karolinę Szczęsną i Klaudiusza Słomczyńskiego zbiórce okularów dla potrzebujących Kenijczyków udało się zebrać łącznie 95 okularów, które dzięki pani Karolinie trafiły już do siedziby poznańskiego Stowarzyszenia Leczymy z Misją organizatora refrACTION.

Jak wiemy doskonale, wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka, dzięki niemu do mózgu dociera aż 80% informacji o otaczającym nas świecie. Ciężko sobie wyobrazić jak gwałtownie spada jakość życia pacjenta, którego wada refrakcji nie zostanie skorygowana przy pomocy okularów. Projektem zajmującym się tym problemem jest refrACTION. Wolontariusze tej sekcji, opiekując się narządem wzroku Kenijczyków, umożliwiają im efektywniejszą naukę, pracę oraz zwyczajne codzienne funkcjonowanie. Przez dwie ostatnie edycje projektu ekipa refrACTION zbadała 600 pacjentów, przyjmując ich zarówno w szpitalu w Wambie, jak i badając podopiecznych fundacji Art of Music w slumsach Korogocho w Nairobi.

Na terenie gminy Mieroszów mieszkańcy mogli pozostawić swoje niepotrzebne już okulary w sklepie pani Danuty Czajkowskiej w Rynku oraz Mieroszowskim Centrum Kultury. Zebrane okulary zostały osobiście dostarczone do Poznania przez panią Karolinę i już w lipcu tego roku optometryści Natalia i Dominik, wybiorą się do Kenii po raz trzeci, zabierając ze sobą także zebrane w gminie Mieroszów okulary. Będą badać wzrok Kenijczyków i gdy zajdzie potrzeba, wydadzą pacjentom krople do oczu, zalecenia, i... okulary właśnie – z których 95 par pochodzić będzie od mieroszowian!

Kwintesencją także i tej akcji, jest jakże proste i piękne zarazem stwierdzenie „Pomaganie jest łatwe”! Czyż nie zgodzą się z nim Państwo? Brawo mieroszowianie! Dla zainteresowanych podajemy także oficjalną stronę internetową Stowarzyszenia Leczymy z Misjąhttps://leczymyzmisja.pl/.

Marcin Flieger
Fot. RefrACTION