Dachował i uciekł z miejsca zdarzenia!
Fot. OSP Mieroszów

Dachował i uciekł z miejsca zdarzenia!

Profesjonalne działania wałbrzyskich policjantów doprowadziły do zatrzymania po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia 50-letniego mężczyzny, który w minioną środę - 14 marca br. - tuż przed godziną 14 w Mieroszowie na ul. Mickiewicza doprowadził do poważnie wyglądającej kolizji drogowej, a następnie pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieroszowianin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Nieodpowiedzialny 50-letni mieszkaniec Mieroszowa najpierw doprowadził do dachowania samochodu, a następnie pozostawił go na środku drogi i oddalił się myśląc, że uniknie odpowiedzialności. Wyglądające bardzo groźnie zdarzenie na szczęście nie miało ofiar w ludziach.

Fot. KMP Wałbrzych

Zaalarmowani funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko ustalili, kto kierował samochodem i zatrzymali sprawcę około godziny 16 w miejscu zamieszkania przy ul. Leśnej w Mieroszowie. Mężczyzna był nietrzeźwy, dlatego mundurowi postanowili pobrać od niego krew do badań laboratoryjnych.
 

Fot. KMP Wałbrzych

W trakcie czynności procesowych 50-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Potwierdził, iż w momencie zdarzenia kierował samochodem bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Fot. KMP Wałbrzych

Mieszkaniec Mieroszowa stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz do kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Komentarze obsługiwane przez CComment