Dobry Koncert na 2K

W trakcie świątecznego koncertu, który odbył się w mieroszowskiej Piwnicy Pod Zielonym Kotem w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia niemalże wszystko było możliwe! Jak wskazywała nazwa imprezy, celem było nie tylko spotkanie się ze sobą w ten magiczny świąteczny czas, zobaczenie i posłuchanie dawno nie słyszanych Naszych lokalnych zespołów, ale przede wszystkim zebranie jakichkolwiek pieniędzy, które mogły by jakkolwiek pomóc Naszym dwóm kolegom Krzysztofom, którzy walczą z chorobą onkologiczną.

Po raz kolejny Mieroszów pokazał, że jest miejscem ludzi pozytywnie zakręconych, którym nie jest obcy los innych, a szczytny cel jest dobrem najwyższym!

W ten wieczór Piwnica pękała w szwach… Przewinęło się ponad 200 osób.. Na piwnicznej scenie wystąpiły owacyjnie przyjęte przez zgromadzoną publiczność zespoły: FoFo, Sufit i Quweta. Pomiędzy występami odbyły się spontaniczne licytacje przedmiotów podarowanych przez Marcjana Tempesa, klan Panów Słomczyńskich oraz Pana Spirydowicza. Wielkie podziękowania. Udało się nawet zlicytować jedną kostkę brukową, wyciągniętą spontanicznie z ogrodu przed lokalem za niebagatelną kwotę 740 zł. Co pokazuje, że nie ważne jest co, ale jak. Magia!

W trakcie trwania całej akcji udało się łącznie zebrać prawie 5300 złotych, które mamy nadzieję pomogą w walce z niełatwą chorobą. Kolejną, chyba znacznie większą wartością jest to, że po raz kolejny pokazujemy, że nie jest nam obcy los innych, że potrafimy myśleć o innych, wspierać się i o siebie dbać.

Jest Nas za mało w tym mieście, żebyśmy mogli o siebie nie dbać.

Chciałbym przekazać od Naszych Krzysztofów ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przyszli na ten koncert, pomogli go zorganizować i stworzyli ten wspaniały klimat. Dla muzyków z zespołów, darczyńców i wszystkich z dobrym sercem. Takie sytuacje dodają wiary i siły w zmaganiu się z niełatwą chorobą.

Łukasz Szczapa
Fot. Paweł Oleszkiewicz

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.