Logo
Wydrukuj tę stronę
Dożynki Gminne 2018

Dożynki Gminne 2018

W niedzielę, 23 września br., odbyły się Dożynki Gminne, które jak nakazuje tradycja rozpoczęły się od mszy świętej i ceremoniału dożynkowego w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Po przemarszu orszaku dożynkowego ulicami Mieroszowa na płytę mieroszowskiego Stadionu, rozpoczęła się część artystyczna obchodów Święta Plonów. Niestety warunki atmosferyczne i nadciągający nad województwo dolnośląskie orkan, nie pozwoliły w pełni zrealizować programu obchodu tegorocznych Dożynek. 

Tegorocznym ceremoniom dożynkowym w gminie Mieroszów przewodniczyli tradycyjnie Starosta i Starościna dożynkowi, którymi w tym roku zostali: Barbara i Krzysztof Borowicz z Nowego Siodła, którzy w swym 13 ha gospodarstwie hodują 50 sztuk bydła opasowego.

Na stadionie nie zabrakło stoisk przygotowanych przez sołectwa naszej gminy jak również mieroszowskie ogrody działkowe i MCK. Były dmuchańce, stragany i stoiska gastronomiczne i co najważniejsze bardzo licznie dopisała w tym roku publiczność.

Zapraszamy Państwa do naszego fotoreportażu z obchodu tegorocznego Święta Plonów w naszej gminie…

MF

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2019 Marcin Flieger. All rights reserved!