Drzewa połamane jak zapałki! Czy czekają nas kolejne wichury?

W ostatnich dniach przez województwo dolnośląskie, a tym samym i przez gminę Mieroszów przeszły dwie potężne wichury, pod których naporem drzewa łamały się jak zapałki… Większość szkód była usuwana niemalże natychmiast, jednak wciąż chociażby na Parkowej Górze w Mieroszowie można bez trudu znaleźć dowody potęgi żywiołu.

- Archiwalne już zdjęcie przedstawiające jedno z drzew powalone potęgą pierwszej z marcowych wichur na alejkę na Parkowej Górze. Potęga żywiołu była olbrzmymia! Drzewo zostało już oczywiście usunięte.

Choć wczorajsze ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) obejmowały jedynie województwo pomorskiego i zachodniopomorskie, to jednak nikt nie jest w stanie zagwarantować, że w kolejnych dniach kolejne wichury nie obejmą również swym zasięgiem naszej gminy.

Jak Państwo myślą, tak silne wichury są normalnym zjawiskiem czy może skutkiem zmian klimatycznych jakie zachodzą na naszej planecie? Czekamy na Państwa opinie i komentarze…

Marcin Flieger