Groźne niewybuchy odnalezione w mieszkaniu przy ul. Kopernika! Mieszkańcy ewakuowani!

Według nieoficjalnych informacji w dniu dzisiejszym, 27 czerwca br., zaalarmowana o nietypowym hobby jednego z mieszkańców Mieroszowa Policja podjęła czynności sprawdzające w budynku Poczty przy ul. Kopernika (dawnej ul. Dąbrowszczaków) w Mieroszowie.

Mieszkańcy ul. Kopernika zostali ewakuowani, a ulica zamknięta dla ruchu.

Według również nieoficjalnych informacji, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania znaleziono w mieszkaniu amunicję, granat oraz pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej. Policja wraz ze Ochotniczą Strażą Pożarną z Mieroszowa oraz Wałbrzycha ewakuowała ponad 70 mieszkańców m.in. ul. Kopernika oraz Małej i zabezpieczyła przyległy teren. 

Na miejsce zostało wezwane również Pogotowie Gazowe. Na chwilę obecną oczekiwany jest przyjazd patrolu saperów z Głogowa...

Prosimy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa i podporządkowanie się poleceniom służb mundurowych.

Aktualizacja, godz. 18:52:

Decyzją Burmistrza Gminy Mieroszów Andrzeja Lipińskiego, ewakuowani mieszkańcy mogą udać się na stołówkę do Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ul. Sportowej (dawny OSiR), gdzie czeka na nich kawa, herbata, drobny posiłek oraz miejsce do odpoczynku. Będzie również możliwość noclegu. Patrol saperów spodziewany jest ok. godz. 20:00.

Marcin Flieger
 

Komentarze obsługiwane przez CComment