I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji odwiedził funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-czeskiej
Fot. KMP w Wałbrzychu

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji odwiedził funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-czeskiej

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek oraz Zastępca Naczelnika Prewencji podkom. Bartłomiej Libumski pojechali na przejścia graniczne, gdzie obecni są wałbrzyscy funkcjonariusze. Przełożeni sprawdzili, czy policjantom patrolującym pogranicze wraz z żołnierzami niczego nie brakuje i czy mundurowi nie zgłaszają żadnych uwag w związku z pełnioną służbą. Przypomnijmy, że od 15 marca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolują rejony czterech przejść granicznych z Czechami.

W poniedziałek, 23 marca 2020 r., I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek oraz Zastępca Naczelnika Prewencji podkom. Bartłomiej Libumski odwiedzili funkcjonariuszy pełniących służbę na przejściach granicznych w powiecie wałbrzyskim. Rozmawiali z funkcjonariuszami na temat pełnionej służby i ewentualnych jej trudnościach. Pytali policjantów, czy niczego im nie brakuje i czy mają zapewnione wszystkie środki ochrony. Funkcjonariusze nie zgłaszali żadnych uwag i podziękowali za troskę oraz zainteresowanie.

Przypomnijmy, że służba pełniona jest przez 24 godziny na dobę na przejściach granicznych w Golińsku, Mieroszowie, Nowym Siodle i Głuszycy. Policjanci wspólnie z żołnierzami zawodowymi pilnują, by nikt nielegalnie nie przekroczył granicy, tam gdzie ruch kołowy, ale także pieszy jest całkowicie zablokowany. Do chwili obecnej nie było żadnych niepokojących zdarzeń związanych z pełnioną służbą.

Duże podziękowania należą się dla lokalnych władz, instytucji i przedsiębiorców, które wspierają pełniących służbę policjantów i dostarczają im codziennie ciepłe posiłki. Również postawa lokalnej społeczności zasługuję na uznanie. Mieszkańcy okolic przejść granicznych zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, wyrażają duży szacunek i uznanie do pełnionej przez nas służby. Przestrzegają wprowadzone ograniczenia, a także wspierają policjantów, choćby zaproponowaniem ciepłego napoju, czy posiłku. Bardzo dziękujemy wszystkim za taką postawę i odpowiedzialne zachowanie. 

Przypominamy, że wszystkie prowadzone działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
p.o. asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Na filmie I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek odwiedził funkcjonariuszy patrolujących granicę polsko-czeską. Źródło: KMP Wałbrzych

Komentarze obsługiwane przez CComment