III Miejsce Akademii Piłkarskiej Mieroszów w Chełmsku Śląskim!

W sobotę, 25 maja br., w pobliskim Chełmsku Śląskim został rozegrany II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kamiennogórskiego. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: Żak i Orlik. Wśród uczestników turnieju nie zabrakło drużyn z Miszkowic, Świdnicy, Krzeszowa, Boguszowa-Gorc, Kamiennej Góry, Lubawki, Pastuchowa, Marciszowa, Chełmska Śląskiego i oczywiście Akademii Piłkarskiej z Mieroszowa. 

Pogoda nie rozpieszczała zawodników ani publiczności i jak czytamy na oficjalnym profilu Facebook Akademii Piłkarskiej Mieroszów „Turniej zaczęliśmy w piękny słoneczny poranek, a skończyliśmy w strugach deszczu” [WIĘCEJ]. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak w piłkarskich rozgrywkach, a drużynie Orlika Akademii Piłkarskiej Mieroszów udało się wywalczyć III miejsce! Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Dubicki. Brawo!

W rywalizacji drużyn piłkarzy w kategorii Żak wygrała Akademia z Krzeszowa, drugie miejsce zajął KP Górnik Kamienna Góra, trzecie KAP Kamienna Góra. W młodszej grupie Orlik: wygrał Włókniarz Chełmsko Śląskie przed KAP Kamienna Góra i Akademią Piłkarską Mieroszów.

Gościem specjalnym II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kamiennogórskiego był Paweł Skóra Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football, który zaprezentował podczas turnieju swe umiejętności, a następnie bardzo chętnie pozował do zdjęć z zawodnikami oraz udzielał im rad i porad przy wykonywaniu tricków z piłką. Turniej zorganizował MKS Chełmsko Śląskie.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim drużynom, a szczególnie zawodnikom Akademii Piłkarskiej Mieroszów!

Marcin Flieger
Fot. Akademia Piłkarska Mieroszów