Imieniny parafii Św. Michała Archanioła!

Są różne uroczystości i różne, rodzinne imprezy... na jedne chodzimy z musu, którą większość dobrze wychowanych osób nazywa przyzwoitością, jeszcze inne są po prostu nic nie znaczącym i niewiele wnoszącym czasem. Ale na szczęście bywają i takie imprezy, na które czekamy z niecierpliwością. W naszej parafii z taką radością czekaliśmy na odpust świetego Michała Archanioła, który przypada co roku 29 września.

To takie wyjątkowe imieniny, kiedy świętują nie tylko Michałowie i Michaliny, ale cała nasza parafia, której patronem jest święty archanioł. W tym roku poza Mszą Świętą odpustową świętowanie przybrało prawdziwie rodzinną formę. W przepięknych promieniach jesiennego słońca mieszkańcy naszej gminy spotkali się w rynku przy pysznych ciastach, torcie, kawie i herbacie oraz wspólnym śpiewaniu. Dzieci, które przyniosły pokolorowany obrazek Świetego Michała mogły wziąć udział w konkursie - oczywiście z nagrodami.

Następne imieniny już za rok. Mam nadzieję, że będzie nas wtedy jeszcze więcej. A dziś dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznego odpustu. Wszystkim mistrzom cukiernictwa, grającym, śpiewającym, jedzącym, uczestnikom konkursu, ale również Panu Burmistrzowi, Mieroszowskiemu Centrum Kultury i wielu, wielu ludziom, których nie da się bez szkody dla zainteresowania postem wymienić. Dziękujemy!

MP
Fot. MF

Komentarze obsługiwane przez CComment