Alternatywa dla komputerów i smartfonów? Klub Lotniczy im. Leszka Owsianego

W dzisiejszych czasach, nie tylko my dorośli, ale również nasze dzieci, nie wyobrażają sobie już niemalże życia bez smartfonów, komputerów czy tabletów. Dla dzieci smartfon czy komputer to nic niezwykłego – wpisał się on w ich życia, umysły i harmonogramy dnia w sposób niezwykle naturalny. Z kolei rozrywki które dla nas dorosłych były czymś normalnym jeszcze 20 lat temu, dziś stają się w pewnym sensie elitarne… Dlatego cieszy nas niezmiernie, że po wakacyjnej przerwie i zakończeniu prac związanych z I etapem termomodernizacji, rozpoczęły się raz jeszcze zajęcia Klubu Lotniczego im. Leszka Owsianego w PSP Mieroszów.

Przypomnijmy, Klub Lotniczy im. Leszka Owsianego rozpoczął swą działalność w Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie 1 września 2016 r. Zajęcia prowadzone były nieodpłatnie w formie wolontariatu przez Panią Natalię Badacz-Kaczyńską oraz Danutę Nowak w dwóch grupach wiekowych, a dzieci w ramach zajęć poznały różne techniki modelarskie oraz umiejętności praktycznej budowy modeli, zaczynając od papierowych, styropianowych i balsowych rzutków, a następnie trudniejszych zestawów modeli klasy A1/2 oraz bardziej pracochłonnych już modeli plastikowych.

W bieżącym roku szkolnym, zajęcia Klubu odbywają się w środy, w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci kl. III oraz klas IV-VI, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży. Podobnie jak w roku poprzednim, zajęcia odbywają się klasach lekcyjnych i świetlicy szkolnej. Nie jest to z całą pewnością najlepsze rozwiązanie, jednak na chwilę obecną jedyne z możliwych. Niestety, z kilku różnych przyczyn, nie udało się w tym roku naszym młodym modelarzom uczestniczyć w zawodach „Święta Latawca” - zorganizowanym 23 września br. w Jeżowie Sudeckim. Jednak, jak podkreśla Pani Elżbieta Urbanik Dyrektor PSP w Mieroszowie „z całą pewnością weźmiemy w nich udział następnym razem”.

Po tych dość smutnych informacjach, warto zakończyć bardziej optymistycznie. Od października br., Klub Lotniczy im. Leszka Owsianego zyskał wśród radnych Rady Miejskiej Mieroszowa trójkę nowych przyjaciół: Panią Maję Sadowy, Panią Kamilę Milewską oraz Pana Mariusza Liczbińskiego, którzy wspólnie zdecydowali się wspomóc finansowo działalność Klubu, przekazując co miesiąc 100 zł na potrzeby Klubu. Brawo! Bo jak podkreśla Pani Natalia Badacz-Kaczyńska „Potrzeby są zawsze, bo jak wiadomo każdy model i elementy do niego są niestety drogie”.

A może Państwo również chcą wspomóc działalność Klubu? Prosimy o kontakt z dyrekcją, instruktorami lub sekretariatem szkoły.

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.