Jak oceniasz 3 lata kadencji Burmistrza? Oddaj głos w Ankiecie!

Przed trzema laty, w listopadzie 2014 r., gmina Mieroszów znajdowała się na finiszu kampanii wyborczej. Wyniki pierwszej tury wyborów Burmistrza z dn. 16.11.2014 r., dały największe poparcie wyborców: Panu Andrzejowi Lipińskiemu oraz Panu Marcinowi Raczyńskiemu - detronizując tym samym po 12 latach z funkcji Burmistrza Pana Andrzeja Laszkiewicza. W wyniku II tury wyborów, przeprowadzonej 30.11.2014 r., zwyciężył Pan Marcin Raczyński - dzisiejszy Burmistrz Miasta i Gminy Mieroszów...

WYBORY 2014

"Każdy jeden głos może zaważyć na tym, czy otworzymy szeroko okno i wpuścimy do naszej gminy świeżość oraz nowe spojrzenie. Gmina Mieroszów ma ogromne szane, aby stać się perłą wśrod gmin Dolnego Śląska. Ma szanę, by stać się gminą nowej jakości. Wykorzystajmy nasze bogactwo gór i potencjał mieszkańców" - kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów Pan Marcin Raczyński, listopad 2014 r.

Od dnia wyborów minęło już niemalże trzy lata, a Burmistrz już na dobre zadomowił się w swym gabinecie w mieroszowskim magistracie przy Placu Niepodległości. Mało kto z mieszkańców pamięta dziś jego program wyborczy oraz zapomniany już rownież wywiad jaki ukazał się na łamach serwisu Kurier Mieroszowski, trzy dni przed II turą wyborów Burmistrza, pt. "Co przyniesie druga tura wyborów?" [CZYTAJ].

Jedna z nielicznych zachowanych do dziś kserokopii ulotki wyborczej Marcina Raczyńskiego - kandydata na Burmistrza w wyborach samorządowych 2014 r. (źródło: archiwum prywatne)

Już wkrótce ruszy kolejna kampania wyborcza i wydaje się słusznym aby przed jej rozpoczęciem, zapytać Państwa jak dziś oceniają Państwo trzyletnią kadencję piastującego urząd Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów Pana Marcina Raczyńskiego. Dobrze? Źle? A może nie mają Państwo zdania?

ANKIETA:
Głosowanie trwało do 16 Listopada 2017 r.  POZNAJ WYNIKI ANKIETY

W ankiecie może wziaść udział każdy czytelnik i sympatyk serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś - zatem prosimy nie odbierać jej jako ankiety przedwyborczej! To jedynie Państwa opinia na temat oceny trzyletniej kadencji Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów Pana Marcina Raczyńskiego, którego poprosimy po zakończeniu głosowania (30.11.2017 r. Uwaga! Zmiana terminu zakończenia głosowania! Głosować można do 16.11.2017 r.) o komentarz odnośnie jej wyników... Udział w ankiecie jest zupełnie anonimowy. Aby uniknąć kilkukrotnego głosowania, ankieta została wyposażona w mechanizmy zabezpieczające.

Ankieta oraz jej wyniki są dostępne również na głównej stronie serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś (wersja desktop).

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

7 komentarzy

 • Robert
  Robert wtorek, 07, listopad 2017 14:56

  Heheh..czytam ulotke i tak sie zastanawiam jak burmistrz potencjal mieszkancow i bogactwo gor wykorzystal ? Jakies wskazowki ? Bo przyznam ze nie moge znalezc. Az Mieroszowa miala byc perla... Heheh... no to co .. gdzie te perly ?
  Wpuscilismy nowe spojrzenie i co ? Nedza z bida

  Odpowiedz

 • Anka
  Anka wtorek, 07, listopad 2017 14:47

  Panie Danielu,
  Co to znaczy "nie nam to oceniać" ? A kto ma oceniać pracę obecnej rady czy burmistrza ? Wrocławianie ? Władzy nie może sprawować jednocześnie kilka tys. mieszkańców gminy. Więc wybieramy przedstawicieli : burmistrza, radę. To po pierwsze. Po drugie - nie jest tak łatwo odwołać burmistrza czy prezydenta miasta. Rzadko się to udaje w trakcie kadencji, nawet gdy zarzuty są bardzo poważne. Proszę zerknąć do archiwów - w Polsce to pojedyncze przypadki. Po trzecie: mieszkam w USA od kilku lat. Interesuję się polską polityka tyle o ile, ale to, co się dzieje w Mieroszowie, rzadko do mnie docierało. Raczej znajomi czy rodzina coś opowiadała. Nie wiem, czy były jakieś gazety, czy ktoś coś pisał, drukował. Ale i za ocean dotarła do nas informacja o tej stronie. I cieszę się, bo wracają wspomnienia i miło tak poczytać. Ale z dystansu inaczej się patrzy na to miasto. Pamiętam, jak wygladało kiedy wyjeżdżałam. Widzę, jak wyglada dziś. Można to określić jednym stwierdzeniem: to miasto umiera. Ktoś ponosi za to odpowiedzialność. Wie Pan kto ? Mieszkańcy ! Bo dali się tak zmanipulować. Mam nadzieję, że wyciągną wnioski i w przyszłych wyborach będą mądrzejsi. Czego życzę. Pozdr. :)

  Odpowiedz

 • Marcin Flieger
  Marcin Flieger wtorek, 07, listopad 2017 11:41

  Panie Danielu, proszę zagłębić się w lekturę archiwum Kuriera Mieroszowskiego, którego założycielem i jednocześnie wydawcą był Pan Marcin Raczyński. Mam nadzieję, że ta lektura da Panu bardzo wiele odpowiedzi na zadawane przez Pana pytania, a w szczególności odnośnie oceny rządów Pana Andrzeja Laszkiewicza. Dodam również, iż kilka ankiet oceniających Burmistrzów i Prezydentów dolnośląskich miast znajdzie Pan w archiwum Gazety Wrocławskiej.

  Odpowiedz

 • Daniel Radolinski
  Daniel Radolinski wtorek, 07, listopad 2017 07:42

  Witam racja człowiek mieszkający za granicą nie widzi wszystkich zmian w gminie opiera się tylko na tym co przeczyta zobaczy czy usłyszy od znajomych. Mnie zaś zastanawia jeden fakt dlaczego do tej pory nie było słychać o żadnych ankietach na temat pracy p.Laszkiewicza czy innych Burmistrzów z poprzednich kadencji? Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem obecnego Burmistrza ( jak ktoś słusznie zauważył nie nam to oceniać) ale sam fakt tych wszystkich ankiet i Facebookowej nagonki jest dla mnie zastanawiający bo przecież jeżeli jest on taki zły i są do tego podstawy to zawsze można odwołać Burmistrza. Jeżeli do tej pory nikt tego nie uczynił to dla mnie jednoznaczne z tym że nie jest do końca prawda co się wypisuje na Fb.

  Odpowiedz

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec poniedziałek, 06, listopad 2017 18:32

  Cała ta kadencja to jedno wielkie nieporozumienie. Najpierw ponad rok walka z radnymi o podniesienie sobie pensji później cisza i lenistwo, tzw łatwa pensja np i teraz trzeba się jakoś pokazać bo zbliżają się wybory. Idiotyczne pomysły typu stół dla szachistów, zamknięcie rynku dla ruchu drogowego haha parę kamieni i wygląda to tragicznie. Myślę że nie trzeba więcej wymieniać. Poprostu brak słów.

  Odpowiedz

 • Marcin Flieger
  Marcin Flieger niedziela, 05, listopad 2017 16:36

  Odnośnie stwierdzenia, że człowiek mieszkający za granicą ma najwięcej do powiedzenia na temat tego co się dzieje w gminie - to powiem tylko DZIĘKUJĘ, że Pan to zauważa. Jeśli chodzi o "te same metody", to przyznam szczerze, że nie do końca się tu zgodzę, ale proszę głębiej zagłębić się w lekturę obu serwisów. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję za komentarz.

  Odpowiedz

 • Marcin
  Marcin niedziela, 05, listopad 2017 16:18

  Człowiek mieszkający za granicą najwięcej ma do powiedzenia na temat tego co się w gminie. A swoją drogą to wykorzystuje te same metody co Pan burmistrz przed wyborami.

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.