Zwolnienia z podatku od nieruchomości raz jeszcze
Fot. Archiwum

Zwolnienia z podatku od nieruchomości raz jeszcze

Ogromne emocje towarzyszyły nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Mieroszowa, zwołanej na wniosek Burmistrza p. Marcina Raczyńskiego, w środę 15 listopada br., która niemalże w całości poświęcona była „Projektowi uchwały Rady Miejskiej Mieroszowa w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości”. Po kilkugodzinnej i bardzo burzliwej dyskusji Burmistrz opuścił obrady, a Radni ostatecznie nie przyjęli przedstawionego przez niego projektu uchwały.

„Za” przyjęciem, zgłoszonego przez Burmistrza Mieroszowa p. Marcina Raczyńskiego „Projektu uchwały Rady Miejskiej Mieroszowa w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości” głosowało jedynie 3 radnych, „przeciw” było 5 radnych, a 5 „wstrzymało się” od głosu.

Tym samym przyjęta niemal jednogłośnie 28 czerwca br., uchwała - przygotowana przez Klub Radnych Niezależnych - Nr XLI/193/17 Rady Miejskiej Mieroszowa „w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy de minimis na wspieranie nowych inwestycji na terenie Gminy Mieroszów” jest wciąż obowiązującym aktem prawnym.

MF

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Pobierz załącznik:

4 komentarzy

 • Wioleta
  Wioleta sobota, 18, listopad 2017 13:35

  Ciekawe dlaczego Burmistrz "Gminy Nowej Jakości" tak bardzo chciał przyjęcia tej uchwały? Czy przypadkiem nie szykował sobie z tajemniczym inwestorem jakiegoś zabezpieczenia na niedaleką przyszłość gdy spakuje swoje zabawki i zabierze się z powrotem do Trzebnicy??? Brawo dla Radnych, którzy głosowali za odrzuceniem tej uchwały! I apel do niezdecydowanych: nie dawajcie się manipulować temu dyktatorkowi!

  Odpowiedz

 • Mieroszowianin
  Mieroszowianin sobota, 18, listopad 2017 12:38

  Brawo Radni po raz kolejny pokazaliscie że dobro gminy ponad kolezenstwo Pana burmistrza. Oby więcej takich kadencji radnych.

  Odpowiedz

 • Zofia
  Zofia sobota, 18, listopad 2017 09:27

  Brawo Niezależni! Brawo Mariusz!!!

  Odpowiedz

 • Marek
  Marek sobota, 18, listopad 2017 09:26

  Kolejna porażka Raczyńskiego? Dlatego zawinął ogonek pod siebie i uciekł? Słaba psychika jak na Burmistrza...

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.