Jak oceniasz 3 lata kadencji Burmistrza? Komentarza brak...

Dokładnie trzy lata temu - 30 listopada 2014 r. - miała miejsce II-tura wyborów samorządowych na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów. Na początku listopada br. opublikowaliśmy ankietę „Jak oceniasz 3-lata kadencji Burmistrza Gminy Mieroszów Pana Marcina Raczyńskiego?”. Po jej zakończeniu, wyniki ankiety zostały przesłane również do p. Burmistrza z prośbą o komentarz… Niestety p. Burmistrz Marcin Raczyński nie udzielił nam żadnego komentarza...

Przypomnijmy w ankiecie „Jak oceniasz 3-lata kadencji Burmistrza Gminy Mieroszów Pana Marcina Raczyńskiego?” oddano łącznie 317 głosów. „Dobrze” 3-lata jego kadencji oceniło: 72 osoby (22,7%), „źle”: 223 osoby (70,3%), natomiast 22 osoby (6,9%) odpowiedziało, że „nie mam zdania”.

Na zakończenie, warto jednak przytoczyć cytat z 2013 r. z jednego z felietonów Marcina Raczyńskiego, ówczesnego redaktora Serwisu Kurier Mieroszowski - „Jak wiadomo każda władza, której nie patrzy się na ręce, zaczyna czuć się zbyt pewnie i buduje królestwo, gdzie jedynie wybrańcy mają się dobrze. Zapomina się przy tym, że włodarze i urzędnicy mają służyć mieszkańcom oraz poprawiać jakość życia lokalnej społeczności.”(…) „Chodzi jednak właśnie o to, żeby konstruktywnie krytykować, bo to co obecnie robi lokalna władza pozostawia wiele do życzenia. I nie ma się co obrażać. Trzeba się brać do roboty na rzecz mieszkańców - nie myśleć tylko o tym jak przetrwać we własnym dobrobycie... i może jeszcze wygrać następne wybory?” (Felieton Marcina Raczyńskiego „Bogactwo gór, potencjał mieszkańców”, Serwis Kurier Mieroszowski, 01.12.2013 r.).

Czy te słowa, mają ponad czasowy wymiar? Czekamy na Państwa komentarze...

MF

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

2 komentarzy

 • Adonikan
  Adonikan wtorek, 26, grudzień 2017 20:55

  Wszystko od doopy strony. Cudów nie ma, ale ludzie nie licząc na nie, nie dostali nawet zalążka normalnosci ze strony "urzędu". Przykładowo: zima, chodniki, snieg - gdzie się podzialy służby interwencyjne? Nawet dla ludzi potrzebujących grosza, chętnych by podjąć się odśnieżania nie ma etatów. Za to jest quad wyrzucający zimowy syf na drogę ktory trafia na to samo miejsce po przejeździe pługa. Ogolnie mówiąc, wszystko na odpeerdol... Kazda wladza to k... ale za burmistrza Laszkiewicza ludzie nie gibali się jak downy zimową porą, bylo czysto i przyjemnie sie chodzilo np. do sklepu po buleczki:) Druga ostatnia sprawa, gdyż szkoda słów- szachownica na srodku rynku....az sie prosi by skrobać zaschniętego pawia żuli spod jasno oswietlonych filarów. Pomyłka pomyłka und pomyłka.

  Odpowiedz

 • Antek Muzykant
  Antek Muzykant czwartek, 30, listopad 2017 16:52

  pewnie spojrzy na wyniki swoim subiektywnym okiem i oskrazajac jak to zwykle bywa wszystkich podda w watpliwosc nie tylko ankiete ale rowniez wynik dzialania 2 + 2.

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.