Jak oceniasz 3 lata kadencji Burmistrza? Komentarza brak...

Dokładnie trzy lata temu - 30 listopada 2014 r. - miała miejsce II-tura wyborów samorządowych na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów. Na początku listopada br. opublikowaliśmy ankietę „Jak oceniasz 3-lata kadencji Burmistrza Gminy Mieroszów Pana Marcina Raczyńskiego?”. Po jej zakończeniu, wyniki ankiety zostały przesłane również do p. Burmistrza z prośbą o komentarz… Niestety p. Burmistrz Marcin Raczyński nie udzielił nam żadnego komentarza...

Przypomnijmy w ankiecie „Jak oceniasz 3-lata kadencji Burmistrza Gminy Mieroszów Pana Marcina Raczyńskiego?” oddano łącznie 317 głosów. „Dobrze” 3-lata jego kadencji oceniło: 72 osoby (22,7%), „źle”: 223 osoby (70,3%), natomiast 22 osoby (6,9%) odpowiedziało, że „nie mam zdania”.

Na zakończenie, warto jednak przytoczyć cytat z 2013 r. z jednego z felietonów Marcina Raczyńskiego, ówczesnego redaktora Serwisu Kurier Mieroszowski - „Jak wiadomo każda władza, której nie patrzy się na ręce, zaczyna czuć się zbyt pewnie i buduje królestwo, gdzie jedynie wybrańcy mają się dobrze. Zapomina się przy tym, że włodarze i urzędnicy mają służyć mieszkańcom oraz poprawiać jakość życia lokalnej społeczności.”(…) „Chodzi jednak właśnie o to, żeby konstruktywnie krytykować, bo to co obecnie robi lokalna władza pozostawia wiele do życzenia. I nie ma się co obrażać. Trzeba się brać do roboty na rzecz mieszkańców - nie myśleć tylko o tym jak przetrwać we własnym dobrobycie... i może jeszcze wygrać następne wybory?” (Felieton Marcina Raczyńskiego „Bogactwo gór, potencjał mieszkańców”, Serwis Kurier Mieroszowski, 01.12.2013 r.).

Czy te słowa, mają ponad czasowy wymiar? Czekamy na Państwa komentarze...

MF

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!