Jarmark Świąteczny strzałem w dziesiątkę!

Dziś, w mieroszowskim Rynku odbył się pierwszy Jarmark Świąteczny połączony z przeglądem Senior Kolęduje. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i jak powiedział nam jeden z mieszkańców Mieroszowa „tego u nas jeszcze nie było, a takich imprez naprawdę brakuje”, dodając przy tym, że „byłoby dobrze, gdyby ta impreza wpisała się na stałe w mieroszowską tradycję”. To jeden z wielu, bardzo pozytywnych głosów mieszkańców, którzy bardzo licznie przybyli dziś (16.12 br.) na mieroszowski rynek.

W trakcie imprezy nie zabrakło oczywiście kolędowania z seniorami, żywej świątecznej szopki, stoisk rękodzielniczych oraz gastronomicznych, w których każdy z mieszkańców mógł zupełnie za darmo skosztować bigosu, świątecznego barszczu z uszkami czy też napić się herbaty i kawy. Oczywiście był też grzaniec, ale co chyba nie dziwi nikogo – za tę przyjemność trzeba było zapłacić.

Na licznych stoiskach swoje prace wystawili nasi utalentowani rękodzielnicy. Można było kupić cieszący się niesamowitym zainteresowaniem domowy chleb oraz najróżniejsze ozdoby i wyroby wykonane przez: panie z Sekcji Rękodzieła MCK, dzieci i rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, wychowawczynie i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Muchomorki” oraz panią Basię Bukowską-Matusiewicz i panią Dorotę Borkowską. Swoje rzeźby w trakcie Jarmarku wystawił również wałbrzyszanin pan Józef Mierzwa.

W trakcie przeglądu Senior Kolęduje można było usłyszeć siedem dolnośląskich zespołów: Czerwone Róże, Synyor Ryci, Zgoda, Renoma, Wrzos, Retro oraz oczywiście nasze cudowne mieroszowskie Irysy. W czasie imprezy zorganizowana została również loteria, której szczęśliwą zwyciężczynią zotała pani Krystyna Łozowska z Mieroszowa, do której to właśnie trafił kupon, o wartości 100 zł do zrealizowania w Restauracji Kryształowa w Wałbrzychu.

Zapraszamy Państwa do naszej galerii z pierwszego - i mamy nadzieję nie ostatniego - Jarmarku Świątecznego w mieroszowskim rynku.

Marcin Flieger
Fot. Grzegorz Siwielec

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Galeria

1 komentarz

  • Optymista
    Optymista sobota, 23, grudzień 2017 17:20

    Czy ktoś przeprowadził statystykę uczestników np. turystów, mieszkańców ? A nie od razu strzał w 10!

    Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.