Jednak "coś jest" w górze Jatki?
Fot. Grupa Poszukiwawcza Riese

Jednak "coś jest" w górze Jatki?

19 maja br. Grupa Poszukiwawcza Riese raz jeszcze powróciła w rejon ul. Wałbrzyskiej aby kontynuować poszukiwania podziemnej fabryki w masywie góry Jatki. Tym razem prace eksploracyjne prowadzone były za pomnikiem ofiar faszyzmu i potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia, że jednak "coś jest" w górze Jatki.

Fot. Grupa Poszukiwawcza Riese

Jak informują członkowie Grupy Poszukiwawczej Riese w artykule pt. Mieroszów Góra Jatki ciąg dalszy, w którym opisują prowadzone w Mieroszowie prace eksploracyjne „Na początku odsłoniliśmy stertę dość jednorodnego rumoszu skalnego ale już po kilkudziesięciu minutach zaczęły pojawiać dość zaskakujące przedmioty – m.in. porcelanowe izolatory z przedwojennej fabryki porcelany Josepha Schachtel w Jedlinie Zdroju. Po następnych minutach silnik koparki musiał się zatrzymać – bowiem w rumoszu ujrzeliśmy sporą szczelinę. A fakt pojawienia się w niej ciągu powietrza sugerował, że nie jest to tylko szczelina w rumoszu – kamera wziernikowa tylko potwierdziła nasze przypuszczenie, że tym razem chyba jednak „coś jest”. Kolejne godziny tylko potwierdziły, że teren jest niezwykle obiecujący. Kamera wchodziła w głąb pustki coraz dalej aż skończył się jej zasięg. Jednocześnie kończył się też zasięg naszej małej koparki. Ale to co ujrzeliśmy na monitorze nie pozostawia wątpliwości – nie odpuszczamy tematu”.

Fot. Grupa Poszukiwawcza Riese

Jak podkreślają członkowie Grupy Poszukiwawczej Riese „fakty nie pozostawiają wątpliwości. Teraz jednak czas na użycie cięższego sprzętu”.

Raz jeszcze gratulujemy Grupie Poszukiwawczej Riese tego odkrycia oraz determinacji i poświęcenia w prowadzeniu badań i poszukiwań! Jednocześnie dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć z prac eksploracyjnych prowadzonych w Mieroszowie.

MF
Fot. Grupa Poszukiwawcza Riese 

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!