Jesteśmy gminą wielkiego serca! Pomoc dla dzieci w Nepalu
15 worków i 6 dużych kartonów opuściło dziś Mieroszów - na zdjęciu Marek Skowroński oraz Klaudiusz Słomczyński.

Jesteśmy gminą wielkiego serca! Pomoc dla dzieci w Nepalu

Kiedy niespełna trzy miesiące temu taternik i alpinista Marcin „Yeti” Tomaszewski przebywał na swej kolejnej górskiej wyprawie w Nepalu, w jednej z tamtejszych górskich wiosek zwrócił uwagę, że dzieci pomimo minusowych temperatur i wszechobecnego śniegu, przemierzają codziennie drogę do szkoły w cienkich kurtkach i samych klapach.

Dlatego Marcin Tomaszewski po powrocie do Polski postanowił im pomóc i zorganizował zbiórkę ubrań i obuwia zimowego dla 4-13 letnich dzieci, które dzięki pomocy agencji turystycznej Dream Himalaya Adventures z Kathmandu, trafią jeszcze w tym roku do dzieci z górskich wiosek Nepalu.

- Dzieci pod szkołą w Ghunsie - wiosce położonej na wysokości 3600 m n.p.m w Nepalu. W minusowych temperaturach codziennie przemierzają kilometry w samych klapkach. Pytając czy jest im zimno w stopy zawstydzone odpowiadają, że nie... Nie wiem dlaczego, ale im nie wierzę – pisze Marcin Tomaszewski, pomysłodawca akcji „Pomoc dla dzieci w Nepalu”. (Fot. Marcin Tomaszewski)

Do akcji włączył się nasz mieroszowski podróżnik Klaudiusz Słomczyński wraz z grupą "Do Góry Nogami", który zorganizował na terenie naszej gminy zbiórkę zimowych ubrań i obuwia. Do akcji czynnie włączyła się również Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej oraz wielu mieszkańców naszej gminy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać 15 worków i 6 dużych kartonów pełnych zimowych ubrań i butów, które dziś w sobotę, 8 czerwca 2019 r., wyruszyły do Szczecina, aby stamtąd jeszcze w tym roku dotrzeć do potrzebujących dzieci w Nepalu.

Finał zbiórki w PSP w Kowalowej (Fot. PSP w Kowalowej)

Wszystkim ludziom wielkiego serca należą się ogromne brawa, za nasz mały mieroszowski wkład w tę jakże szczytną akcję niesienia pomocy potrzebującym! Jeśli czytacie te tekst i również chcecie pomóc to wciąż jest ku temu okazja. Jeśli macie jakieś niepotrzebne buty lub ciepłe ubrania dla dzieci w wieku 4-13 lat to nie wyrzucajcie ich! Do końca sierpnia możecie jeszcze je wysyłać na adres: Big Wall – Centrum Wspinaczkowe, Ks. Stanisława Staszica 1, 71-515 Szczecin z dopiskiem "Ghunsa”.

Aktualności z przebiegu akcji znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/groups/pomocdladzieciwnepalu/

Marcin Flieger
Fot. Klaudiusz Słomczyński, Marcin Tomaszewski oraz PSP w Kowalowej