Logo
Wydrukuj tę stronę
Już w najbliższą sobotę... Pociągiem do Adršpachu!
Fot.: Tomáš Ságner

Już w najbliższą sobotę... Pociągiem do Adršpachu!

Już w najbliższą sobotę 28 kwietnia br. o godz. 07:52 na dworcu kolejowym w Mieroszowie, po raz pierwszy od 14 lat zatrzyma się regularny skład pasażerski, wiozący pasażerów z Wrocławia do czeskiego Adršpachu. Połączenie będzie obsługiwane polskimi autobusami szynowymi SA134-006, które wczoraj i dziś odbywają jazdy testowe.

Fot. Tomáš Ságner

Szynobusy linii D28, kursujące w każdą sobotę i niedzielę od 28 kwietnia do 2 września połączą Wrocław, Wałbrzych, Mieroszów z czeskimi Teplicami i Adršpachem. Jak czytamy na stronie polskiego przewoźnika Kolei Dolnośląskich „poranny pociąg pojedzie z Wrocławia do samego skalnego miasta w Adršpachu, wieczorny - umożliwi powrót. W trakcie dnia szynobus będzie obsługiwał krótszą relację Wałbrzych - Meziměstí, umożliwiając późniejszy wyjazd, lub wcześniejszy powrót”. 

Warto dodać, że pociągi oprócz weekendów kursować będą również w dni świąteczne - zatem będzie można z nich również skorzystać 1 i 3 maja.

Rozkład jazdy linii D28 Wrocław - Mieroszów - Adršpach (źródło: KD - do pobrania w załączniku)

Koszt połączenia Wrocław Główny - Adršpach wynosi 24,00 złote (bilet normalny) i trwa wg. rozkładu jazdy 2 godziny i 59 minut. Natomiast koszt połączenia Wrocław Główny - Mieroszów wynosi 19,80 złotych (bilet normalny) i trwa wg. rozkładu 1 godzinę i 57 minut. Jak więc widać podrużujących z Wrocławia do czeskiego Adršpachu czeka jeszcze godzina podróży... 

Marcin Flieger
Fot.: Tomáš Ságner

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2019 Marcin Flieger. All rights reserved!