Już w najbliższy weekend! 5. Festiwal "Nie tylko Gospel!"

Już w najbliższy piątek, 6 lipca br., rozpocznie się 5. Jubileuszowy Festiwal „Nie tylko Gospel!”. Już dziś prezentujemy Państwu szczegółowy program festiwalu, na który wszystkich Państwa bardzo serdecznie zapraszamy! Tego nie można przegapić!

Drewniane gody… czyli nasz festiwal

„Przed nami kolejne wyzwanie artystyczne, bo już piąta, jak niektórzy mówią, jubileuszowa edycja festiwalu „Nie tylko gospel”. Cieszy w nim wiele rzeczy, ale przede wszystkim to, że nabrał pewności siebie. Nikt nie mówi o nim obojętnie, a mieszkańcy Mieroszowa używają czułego określenia nasz festiwal. Przeżywają jego obecność bardzo, dlatego zatrzymują mnie na ulicy i podpowiadają, co się sprawdza, co by było lepsze, podrzucają pomysły, planują według niego urlopy, wycieczki i dyżury. A przede wszystkim cieszą się na wspólne święto i pracę przy nim.

W gruncie rzeczy mieszkańców Mieroszowa podzielić można na społeczne sekcje organizacyjne. Od ciasta i kwiatów, śpiewaczą, która wzmacnia chórem występujących artystów, grupę zarządzającą i wykonawczą oraz tą, która wspomaga Festiwal finansowo, czyli darczyńcy. A ja ciągle niespokojna zadręczam się odpowiedzialnością i myślami, czy i w tym roku wszystko wyjdzie według planu. Koncerty, Konkurs, wystawy…

Ma to swoje dobre strony, bo dzięki takiemu podejściu do sprawy artyści, którzy biorą udział w koncertach, oczarowani przyjęciem i okolicami wracają do nas z powrotem, albo chętniej przyjmują zaproszenie, po uzyskaniu informacji od kolegów wykonawców z poprzednich lat, że u nas jest serdecznie. Co życzymy mu w piąte urodziny? Aby rósł zdrowo i zawsze był kochany.

A ja, jako jego matka, dziękuję wszystkim za serce, opiekę i troskę. Za cudowny dom jaki stworzyła mu Gmina Mieroszów i ojców chrzestnych w postaci Powiatu i Starostwa Wałbrzyskiego, za błogosławieństwo od Biskupa Świdnickiego oraz wsparcie mojej rodziny i przyjaciół.

Można powiedzieć, że zmieniliśmy wszyscy razem znaczenie słów piosenki Jeremiego Przybory. Teraz one brzmią z podziwem -Taka Gmina!!!” -  Elżbieta Szomańska.
 

6 LIPCA 2018, PIĄTEK – PARKOWA GÓRA

Godz. 19.00 Parkowa Góra, Mieroszów

Koncert inauguracyjny - Gospel, gospel - słowo Boże…

Wykonawcy: Chór „Błogosławieni”, chór ”Dniajednego”, gościnnie Olga Szomańska

Zespól instrumentalny kier muz. Piotr Mania

Koncert prowadzi Ren Gosławska

Gospel to nie tylko muzyka, to żywioł, sposób na poznanie siebie i otwarcie się na innych. Emanuje niespożytą energią, która ogarnia każdego.

Na takich koncertach widownia bawi się, śpiewa, klaszcze, wstaje z miejsca, a po występie wychodzi radosna, otwarta na ludzi i cały świat. Pomysł na koncert powstał w głowie Reni Gosławskiej, aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni. To ona pociągnęła za sobą resztę. Wieloosobowy chór, złożony z aktorów i studentów Teatru oraz zespół muzyków scen muzycznych Trójmiasta. Wspólna radość, pasja tworzenia, doprowadziły do powstania koncertu „Błogosławieni”. W programie usłyszymy standardy muzyki gospel oraz fragmenty Missy Gospel’s op.2 Włodka Szomańskiego.

Godz. 20.30 Parkowa Góra, Mieroszów

Światło i dźwięk - Orkiestra bębnów basowych

Autorzy projektu Konrad Rogiński i Grzegorz Świryda Następstwo dnia i nocy oraz pór roku, bicie serca to jedynie niektóre przykłady, w których rytm jest integralnym fundamentem rzeczywistości doświadczanej przez ludzi. Idea uderzania by uzyskać rytmiczny dźwięk, jest tak stara jak sam człowiek. Od zarania cywilizacji tworzyliśmy instrumenty perkusyjne, które przez tysiąclecia znajdowały wielorakie zastosowania.

Bębnienie było znane człowiekowi na długo przed wykształceniem się cywilizacji a pierwszymi instrumentami perkusyjnymi były po prostu ludzkie ciało, kiedy rytmiczne dźwięki wydobywano poprzez klaskanie, okrzyki i uderzanie w przeróżne obiekty, znajdujące się pod ręką. Najstarszy, znaleziony przez archeologów bęben pochodzi z epoki Neolitu. Powstał około 6000 lat przed Chrystusem.
 

7 LIPCA 2018, SOBOTA – SALA SPOTKAŃ MCK

Godz. 11.00 Sala Spotkań im. Włodka Szomańskiego MCK Mieroszów

Warsztaty wokalne

Godz. 18.00 Sala Spotkań im. Włodka Szomańskiego MCK Mieroszów

Konkurs wokalny o statuetkę „Szklanego Szomola”
Przewodnicząca jury Barbara Kurdej - Szatan i Rafał Szatan
- Koncert uczestników II etapu konkursu
- Wybór laureatów

Ania Poszelużna - recital laureatki Grand Prix 2017

Ania Poszelużna, to pochodząca ze Wschowy wokalistka śpiewająca w nurcie pop i r’n’b. Ponadto jest autorką tekstów i kompozytorką. Jest finalistką i laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Oddaję w Wasze ręce bardzo ważny fragment mojego życia – kilka lat pełnych skrajnych emocji, momentów, w których nie wiedziałam czy śnię czy może chciałabym, żeby te zdarzenia właśnie snem się okazały. Przelewanie tych uczuć i myśli na muzykę było pewną formą cudownej terapii, która zaowocowała w tę płytę. Mogę powiedzieć, że materiał ten jest jak muzyczny pamiętnik zawierający 11 osobistych utworów, opowiadający 11 prawdziwych historii.

Mam nadzieję, że znajdziecie w nich swoje interpretacje otaczającej Was rzeczywistości, a wtedy razem przeżyjemy Sny na jawie. Dziękuję Mamie, Sponsorom oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyczynili się do powstania tej płyty - dzięki Waszej pomocy zrealizowałam jedno z moich największych marzeń.” - Anna Poszelużna. 

8 LIPCA 2018, NIEDZIELA – SALA SPOTKAŃ MCK

godz. 18.00, Sala Spotkań im. Włodka Szomańskiego MCK Mieroszów

Koncert - „Ale kino”

Przeboje z filmów oraz seriali polskich i zagranicznych

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane zarówno Polskie, jak i światowe przeboje z filmów i seriali, często w niespotykanych dotąd, współczesnych aranżacjach. A wśród nich m.in.: Czterdzieści lat minęło, Miłość ci wszystko wybaczy, Już nie zapomnisz mnie, Sex Apeal, Pocahontas, Aladyn, Toy Story, Sky Fall, Batman forever. New York, Czarnoksiężnik z krainy Oz i wiele innych.

Wykonawcy: Barbara Kurdej - Szatan i Rafał Szatan

Zespół: Piotr Mania – fortepian, Przemysław Hanaj – gitara,  Karol Kozłowski - gitara basowa,  Wojciech Kostrzewa – perkusja.

BARBARA KURDEJ-SZATAN

Jedna z najpopularniejszych aktorek, zdobywczyni trzech telekamer. Aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. Absolwentka PWST w Krakowie. W 2012 roku zagrała główną rolę w Teatrze Muzycznym ROMA w musicalu „Deszczowa Piosenka”.

Współpracuje z Teatrem 6-piętro, gdzie gra w dwóch spektaklach „Miłość w Seabrook” i „Zagraj to jeszcze raz sam”, z Teatrem Variete w Krakowie, gdzie gra główną rolę Elle Woods w musical „Legalna Blondynka” oraz główną rolę Roxie w musicalu „Chicago”. Prowadząca program „Kocham Cię Polsko”, The Voice of Poland oraz The Voice Kids. Zagrała główną rolę w filmie „Dzień dobry, kocham Cię”, rolę Jadźki w filmie „Wkręceni 2”, rolę Kasi w filmie „Narzeczony na niby”, rolę Andżeli w filmie „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Gra również rolę Joasi w serialu „M jak Miłość” oraz rolę Marii w serialu „W Rytmie Serca”.

RAFAŁ SZATAN

Wokalista, pianista, aktor musicalowy. Absolwent OSM II st w Legnicy w klasie fortepianu oraz AM w Katowicach, na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gliwicach gdzie gra główną rolę Troy’a Boltona w musicalu „High School Musical” oraz Clouda Bukowskiego w musicalu „Hair”. Z Teatrem Rozrywki w Chorzowie zagrał rolę młodego Hanshena w musicalu „Przebudzenie Wiosny”, rolę Hitlera w musicalu „Producenci” oraz mniejsze role w wielu spektaklach. Obecnie współpracuje z Teatrem Variete w Krakowie. Gra główną rolę męską Emmeta oraz Warnera w musicalu „Legalna Blondynka”.

Współpracuje z wieloma muzykami i wokalistami, występuje jako wokalista z Orkiestrą OKSAC pod batutą Mateusza Walach, z którą koncertuje po całym kraju. W 2017 roku wcielił się w rolę prowadzącego na Opolskim Festiwalu w koncercie Debiutów oraz poprowadził Koncert na Dzień Matki dla Telewizji Polskiej. Obecnie tworzy i pracuje nad materiałem autorskim.

WYSTAWY

Festiwalowi towarzyszy wystawa malarstwa olejnego Khaleda Basmadji (Syria) – Kobiety z Aleppo

 

Organizatorzy: MCK oraz SSBCONTACT

Współorganizatorzy: Ziemia Wałbrzyska i Powiat Wałbrzyski

Patronat Honorowy:
Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
JE Ks. Ignacy Dec - Biskup Świdnicki
Jacek Cichura - Starosta Wałbrzyski
Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha
Marcin Raczyński - Burmistrz Mieroszowa