Już w przyszłym tygodniu "Akcja Rupieć!"
Fot. archiwum

Już w przyszłym tygodniu "Akcja Rupieć!"

Już od najbliższego poniedziałku, 16 kwietnia br., rozpocznie się na terenie gminy Mieroszów kolejna edycja „Akcji Rupieć”.  Mieszkańcy proszeni są o wystawienie odpadów wielkogabarytowych: szaf, sof, wersalek, foteli, mebli, stołów, krzeseł itp., przy pojemnikach na odpady komunalne najpóźniej do godz. 11:00 w dniu odbioru.

Akcja Rupieć, to zbiórka w formie „wystawki” odpadów wielkogabarytowych m.in. szaf, sof, wersalek, foteli, stołów, krzeseł itp. Uwaga! Akcja nie dotyczy odpadów typu: papa, eternit, styropian itp.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych:

16 kwietnia 2018 r. – poniedziałek: MIEROSZÓW
17 kwietnia 2018 r. – wtorek: MIEROSZÓW
18 kwietnia 2018 r. – środa: KOWALOWA
19 kwietnia 2018 r. – czwartek: NOWE SIODŁO
20 kwietnia 2018 r. – piątek: RYBNICA LEŚNA, UNISŁAW ŚLĄSKI

23 kwietnia 2018 r. – poniedziałek: SOKOŁOWSKO
24 kwietnia 2018 r. – wtorek: GOLIŃSK, RÓŻANA, ŁĄCZNA

Akcja prowadzona jest przez Urząd Miejski w Mieroszowie przy współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej „SANIKOM” Sp. z o.o. Szczegółowe informacje pod nr tel. 74 84 94 317 

Warto tu także przypomnieć, iż przy ZGKiM w Mieroszowie funkcjonuje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, do którego mieszkańcy gminy Mieroszów mogą przywozić odpady problemowe z gospodarstw domowych takie jak: leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane, zużyte opony, itp. Z wyłączeniem odpadów zawierających azbest, materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna i styropian, części samochodowe, odpady płynne w nieszczelnych opakowaniach oraz odpady nieoznaczone bez możliwości ich identyfikacji.

PSZOK czynny jest:
– poniedziałek godz. od 15:00 do 17:00,
– środa godz. od 15:00 do 17:00,
– piątek godz. od 15:00 do 17:00,

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Mieroszowie lub pod nr tel. 74 84 94 317

MF

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.