Kandydatka do Rady Powiatu Wałbrzyskiego Elżbieta Buziewicz

Kiedy patrzyłam na wypowiedzenie umowy o pracę przed oczami przebiegły mi ostatnie 42 lata. Te niezliczone godziny spędzone w organizowaniu pracy w pomocy społecznej, nad pisaniem różnych projektów konkursowych i unijnych dla seniorów, bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z naszej gminy. Twarze dzieci i ich rodziców, gdy powstała świetlica środowiskowa „Muchomorki” oraz „Bajkowy ogród”. Wzruszenie w oczach mieszkańców Unisławia Śląskiego, gdy po wielu trudach udało mi się zakończyć remont świetlicy. I te podziękowania, gdy wreszcie ruszyły Gminne Kluby Seniora. Ciągłe szkolenia, by być na bieżąco z przepisami. Pomyślałam o tych wszystkich, którym pomagałam przez tyle lat. A potem zamknęłam drzwi od Ośrodka Pomocy Społecznej i pomyślałam, że jakoś to będzie.

Ale nie było. Ostatnie miesiące były trudne. Co czuje człowiek pozbawiony bez powodu pracy pół roku przed emeryturą? Bezsilność, strach, niepewność. I to przeświadczenie, że mogłabym przecież zrobić jeszcze więcej, pomóc jeszcze bardziej. Dziś wiem, że to jest możliwe! Że mogę będąc na emeryturze zrealizować te wszystkie niedokończone projekty, urzeczywistnić planowane pomysły i idee działając w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego.

Mandat radnego powiatu wałbrzyskiego daje mi możliwość wpływu na podejmowane ważne decyzje dla mieszkańców gmin Czarny Bór i Mieroszów. Moja praca i współpraca z innymi samorządowcami z powiatu wałbrzyskiego da mi możliwość podjęcia realizacji zamierzonych projektów, urzeczywistnienia nowych pomysłów, podejmowania nowych inwestycji na rzecz między innymi pomocy społecznej, oświaty, kultury, administracji, bezpieczeństwa, ekologii. Wciąż mam dużo planów i pomysłów, o których realizację wcześniej starałam się bezskutecznie. Aby spełnić Państwa oczekiwania, potrzebna jest niezbędna wiedza dotyczącą funkcjonowania samorządów, wizja i pomysły na ich realizację, umiejętność planowania oraz zarządzania posiadanymi funduszami i środkami finansowymi, projektowanie nowych przedsięwzięć a taką posiadam. Dodatkową zaletą mojej osoby jest fakt, że z samorządem lokalnym jestem związana od ponad 30 lat a zagadnienia związane z jego funkcjonowaniem są mi bardzo dobrze znane.

Zdecydowałam się kandydować do Rady Powiatu Wałbrzyskiego i mogą Państwo liczyć na to, że Wasze sprawy będą należycie realizowane i załatwiane.

Nazywam się Elżbieta Buziewicz i proszę Państwa o głos 21 października 2018 roku.

Dziękuję

 

Sfinansowano ze środków KWW z poparciem Romana Szełemeja