Kolejne sukcesy uczniów gminy Mieroszów

W XIII Regionalnym Konkursie Plastyczno-Literackim Moja Mama, organizowanym na terenie aglomeracji wałbrzyskiej przez Poseł na Sejm RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z wałbrzyską PSPS nr 10, dwoje uczniów PSP w Kowalowej otrzymało nagrody oraz wyróżnienia: Oliwier Klichowski, który zajął I miejsce, w kategorii plastycznej w kl. 2-3 oraz Michalina Kamińska, która otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja. Gratulujemy!

- Nie ukrywam, że to najmilszy mojemu sercu konkurs. Z niecierpliwością czekam na każdą edycję. Emocje, które towarzyszą przygotowaniom motywują nas do kolejnych działań. W tym roku tematem konkursu zwracamy uwagę na ważne dla nas wszystkich tematy, jakimi są ekologia, zdrowy tryb życia oraz ochrona środowiska. Chcemy, żeby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość w tych kwestiach. Poprzez ten konkurs chcemy uczyć dobrych nawyków – podsumowuje Izabela Katarzyna Mrzygłocka na swym oficjalnym blogu.

W konkursie wzięło udział łącznie 40 placówek oświatowych z 5 powiatów regionu wałbrzyskiego, a konkurs tradycyjnie podzielono na kategorie: plastyczną dla uczniów klas 0-I, plastyczną dla uczniów klas II-III, literacką i poetycką dla uczniów klas IV-VII, a także plastyczną i literacką dla uczniów szkół specjalnych.

- Jury, którego pracom przewodniczyła pani Barbara Ziółkowska, miało nie lada wyzwanie z wyłonieniem zwycięzców. Oceniający kierowali się wymogami formalnymi ujętymi w regulaminie konkursu, trafnością tematu, samodzielnością wykonania – czytamy raz jeszcze na blogu Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 20 maja br. w wałbrzyskiej PSPS nr 10. W trakcie uroczystości tradycyjnie już szkolni artyści piosenką, tańcem oraz skeczem zachwycili publiczność i otrzymali ogromne brawa. Zapraszamy Państwa do obejrzenia kilku zdjęć w naszej galerii. A laureatom raz jeszcze gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Marcin Flieger
Fot. Agnieszka Kamińska