Kolejny cios w budżet gminy Mieroszów?

30 stycznia br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wybranych zostało 9 projektów, których całkowita wartość wynosi 55267415,30 złotych – jednak wśród nich nie ma zgłoszonego przez gminę Mieroszów projektu pt. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Mieroszów”.

Co gorsze, zgłoszony przez gminę Mieroszów projekt znalazł się w oczach komisji konkursowej niemalże na samym końcu zestawienia zdobywając jedynie 42,350 pkt. z 98 możliwych!

Tym samym na przykład zadanie pt. „Wykonanie muru oporowego przy ulicy Dolnej w Mieroszowie”, najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowane w roku bieżącym, a przyjęty 12 stycznia br. Budżet gminy Mieroszów będzie musiał zostać poddany korekcie w zakresie zadań inwestycyjnych planowanych do realizacji w roku bieżącym…

Jakie jeszcze zadania nie mają szans na realizację w tym roku? I dlaczego nasz projekt uzyskał tak słabą ocenę komisji konkursowej? O komentarz w tej sprawie poprosimy Burmistrza Gminy Mieroszów pana Marcina Raczyńskiego oraz radnych Rady Miejskiej Mieroszowa. Do tematu powrócimy już wkrótce… I jak zawsze czekamy na Państwa komentarze!

Marcin Flieger

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Pobierz załącznik:

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.