Koncert z Brodą

W piątkowy wieczór, 8 września 2017 r., w Piwnicy pod Zielonym Kotem odbył się Koncert z Brodą, w trakcie którego Magdzie Rościńskiej-Frankowskiej towarzyszyli atrakcyjni i uzdolnieni brodacze: Damian Rypiński (piano), Mateusz Popis (perkusja) oraz Paweł Ludwiczak (bas). Była to pierwsza powakacyjna impreza w mieroszowskiej Piwnicy i z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Był to pierwszy występ Magdy Rościńskiej-Frankowskiej z brodaczami, zapowiadający jej przyszłe autorskie projekty, o których z całą pewnością będziemy Państwa informować na bieżąco. W czasie piątkowego wieczoru zaśpiewała największe światowe przeboje lat `80-tych XX wieku w nowych "brodatych aranżacjach”. Wieczór wypełniło 14 coverów, wśród których nie zabrakło m.in. „Like a virgin” - Madonny, "Take On Me" - A-HA, czy też "Dancing with tears in my eyes" - Ultravox. Kolejny koncert Magdy z brodaczami już 22 września w Lądku Zdrój.

Warto tu nadmienić, iż za stronę techniczną koncertu czyli nagłośnienie i światło odpowiedzialna była firma Cococn`s Club Technika, a mianowicie świetnie nam wszystkim znany Leszek Jasiak oraz Przemek Kołodziejczak, dzięki którym koncert ten stał nie tylko na najwyższym poziomie artystycznym ale również technicznym. Dzięki ich pracy również, już wkrótce będą mieli Państwo przyjemność posłuchania i zobaczenia fragmentów tego jakże wspaniałego koncertu.

A już wkrótce w mieroszowskiej Piwnicy pod Zielonym Kotem odbędzie się koncert Dark Days Tour 2017 (22 września), a 6 października wystąpi Nullizmatyka, na którą rozpoczęła się już przedsprzedaż biletów.

Tekst i foto: Marcin Flieger