Koronawirus coraz bliżej? Pierwszy potwierdzony przypadek w powiecie wałbrzyskim!

W poniedziałek, 16 marca 2020 r., został potwierdzony pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa (COVID-19) na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, 16 marca 2020 r. o 25 nowych, potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem, z których 9 dotyczy województwa dolnośląskiego: Wrocławia i Wałbrzycha. Stan większości nowych przypadków jest dobry, natomiast jedna z osób znajduje się w stanie średnim - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

"Szanowni Państwo, uzyskaliśmy informacje, że mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w naszym mieście. Pacjent pochodzi z terenu Powiatu Wałbrzyskiego, stan Jego jest dobry i mamy nadzieje na szybkie wyzdrowienie. Służby państwowe uruchomiły wszystkie przewidziane przepisami procedury realizowane w takich przypadkach. Słuchajmy poleceń sanepidu, słuchajmy poleceń służb. Będziemy Państwa na bieżąco informować o podjętych dalszych działaniach." - poinformował Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Według niepotwierdzonych informacji, pierwszy wałbrzyski pacjent pochodzi ze Szczawna-Zdroju. Pacjent przebywa obecnie na oddziale internistyczno-infekcyjnym przy ul. Batorego w Wałbrzychu. „Pacjent ten miał kontakt z osobą, która przyjechała z Niemiec, Sanepid poszukuje osób, które miały z nim kontakt” - informuje Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego. Na wyniki testów na koronawirusa nadal oczekuje w wałbrzyskim szpitalu 15 pacjentów.

Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce wzrosła do 150 osób, odnotowując trzy ofiary śmiertelne. Ministerstwo Zdrowia obawia się czterocyfrowego wyniku zarażeń koronawirusem w tym tygodniu...

AKTUALIZACJA
„Z przykrością informujemy, że na Dolnym Śląsku zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące.” – poinformował we wtorek, 17 marca 2020 r. Wojewoda Dolnośląski.

MF
fot. użyczone

Aktualizacja: godz. 10:00, 17.03.2020 r.