Mają dość „psich niespodzianek”! Przedszkolaki z petycją u Burmistrza!

W dniu dzisiejszym, 26 marca 2019 r., dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie złożyły na ręce Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego petycję w sprawie „psich niespodzianek” jakie niemalże każdego dnia widzą na chodnikach i trawnikach naszej miejscowości oraz album z pracami mieroszowskich przedszkolaków zatytułowany „Weź nie pytaj... – ...weź posprzątaj!”.

PETYCJA

Szanowny Panie Burmistrzu,

My, dzieci z Przedszkola Miejskiego zwracamy się do Pana jako gospodarza naszego miasta z prośbą o podjęcie działań w sprawie zanieczyszczeń, które powodują psy. Bardzo lubimy spacerować po ulicach Mieroszowa. Często przebywamy na placach zabaw i bawimy się w parku. Niestety zdarza się, że podczas spaceru słyszymy ostrzeżenia naszych pań, by szerokim łukiem ominąć „psią niespodziankę”. Nie chcemy mieć brudnych bucików, a poza tym słyszeliśmy, że w psich kupach są zarazki i jaja pasożytów. Może Pan burmistrz wie, dlaczego dorośli nie sprzątają po swoich zwierzętach?

Marzą nam się czyste chodniki, trawniki i alejki w parku. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Mieroszowa po prostu chowali do woreczka to, co ich piesek zostawi w miejscu publicznym. Zachęcamy ich do tego, bo zrobiliśmy z naszymi nauczycielkami plakaty i chcielibyśmy pokazać je właścicielom psów. Będziemy też prosili naszych rodziców, żeby nauczyli nas sprzątać po naszych domowych pupilach, tak abyśmy my sami mogli być przykładem dla dorosłych. Prosimy o pomoc w tej sprawie i pochylenie się nad tą może niezbyt ładnie pachnącą, ale ważną dla nas kwestią.

Mamy nadzieję, że w tych działaniach wesprą Pana radni Rady Miejskiej Mieroszowa.

Dziękujemy!

Najmłodsi mieszkańcy naszej miejscowości, może z racji wzrostu, a może wyższej od niektórych świadomości, zauważają ten jakże bolący naszą społeczność problem. Każdy z nas pamięta jak wyglądało nasze miasto po zimowych roztopach, kiedy spod śniegu zamiast wiosennych kwiatów, ukazały się „psie niespodzianki”.

 - Dziękuje Wam bardzo za tę inicjatywę! To jest super sprawa i wspieram ją razem z Wami! Uważam, że właśnie tak trzeba pokazywać społeczeństwu, że należy sprzątać po pieskach. Pupile nie są niczemu winne, ale właściciele którzy je wyprowadzają i pozostawiają na chodnikach, drogach i trawnikach „psie niespodzianki” – podziękował przedszkolakom Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, który wręczył im również trzy tabliczki mające na celu zmotywowanie właścicieli do sprzątnięcia po swoich pieskach.

A już wkrótce w mieroszowskim rynku zostaną zaprezentowane prace naszych przedszkolaków z mieroszowskiego przedszkola, w czym oczywiście zgodził się pomóc Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

WEŹ NIE PYTAJ – WEŹ POSPRZĄTAJ!

Marcin Flieger