Logo
Wydrukuj tę stronę
Matematyczny sukces!

Matematyczny sukces!

21 maja 2019 r. odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas V w PSP 28 w Wałbrzychu, który w pięknym stylu wygrała drużyna PSP Mieroszów zdobywając I miejce. W finale uczestniczyło 5 najlepszych szkół w powiecie wałbrzyskim, które zakwalifikowały się po I etapie pisemnym rozegranym w marcu 2019 r.

Nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Maja Czyszpak, Julia Walus oraz Bartosz Krzesiński podczas finału, który składał się z 5 rund niemalże bezbłędnie rozwiązywała wszystkie zadania matematyczne. Do sukcesu przyczyniła się też grupa kibiców - klasowych kolegów naszej reprezentacji: Amelia Kowal, Agata Synówka, Oliwia Frąckowiak, Dominika Folc, Cristian Antonini oraz Cyprian Frankiewicz, którzy rozwiązywali zadania skierowane do publiczności.

Dodatkowo na zebrane dla szkoły punkty składała się przygotowana wcześniej i zaprezentowana podczas finału konkursu scenka na temat „Matematyczna Europa” oraz hasła wspierające drużynę.

Wszyscy uczniowie klasy 5a oraz 5b  PSP w Mieroszowie spisali się znakomicie! BRAWO!

Opiekun grupy:
Anna Zalewska-Duda
PSP w Mieroszowie

 

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2020 Marcin Flieger. All rights reserved!