Mieroszowianka stypendystką funduszu na rzecz dzieci wybitnie uzdolnionych
Nasza uzdolniona mieroszowianka - Patrycja Łukasik! (fot. archiwum)

Mieroszowianka stypendystką funduszu na rzecz dzieci wybitnie uzdolnionych

Wyjątkowość gminy Mieroszów to nie tylko piękne krajobrazy, ale co najważniejsze jej mieszkańcy, którzy są solą tej ziemi. Dlatego z nieukrywaną radością chcemy również pogratulować Patrycji Łukasik, która została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Uzdolnionych, a także laureatką Ogólnopolskiego Programu „Matura na 100 procent”. Patrycja już wkrótce rozpocznie naukę na Uniwersytecie w angielskim York`u na kierunku Curating and  Art History, a co warto podkreślić Univerity of York wg. najnowszych rankingów zajmuje 134 miejsce na świecie, wyprzedzając o 260 miejsc najlepszy polski Uniwersytet Warszawski.

Życzenia z tej okazji złożyli Patrycji Łukasik oraz jej rodzicom radni Rady Miejskiej Mieroszowa: „Twoje wspaniałe sukcesy świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Niech osiągnięte sukcesy zmotywują Cię do dalszego rozwoju oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności, a otrzymane wyróżnienia staną się także dla Ciebie impulsem do jeszcze większej pracy, oraz umocnią Cię w dążeniu do realizacji własnych marzeń i aspiracji.

Życzymy, aby Twoja pasja była dla Ciebie nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Jesteśmy dumni z tego, że godnie reprezentujesz naszą Gminę. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania składamy również rodzicom. Otrzymana nagroda to wspaniałe uhonorowanie Państwa pracy włożonej w wychowanie córki i wspieranie jej zamiłowań do zdobywania umiejętności, zdolności, zainteresowań, a także kształtowania własnych postaw.”

Patrycja jest absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu o profilu matematyczno-fizycznym z rozszerzonym programem: matematyki, geografii oraz historii sztuki.

W roku szkolnym 2015-2016 zdobyła tytuł finalistki z wyróżnieniem XL Olimpiady Artystycznej w historii sztuki oraz brała udział w etapie okręgowych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W roku 2016-2017 została laureatką XI Olipiady Artystycznej w sekcji historii sztuki, zakwalifikowała się również do  etapu wojewódzkiego olimpiady Literatury i Języka  Polskiego oraz wzięła udział w etapie okręgowym olimpiady Geograficznej, przechodząc do części ustnej olimpiady.

Została również stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Uzdolnionych, a w klasie maturalnej zdobyła tytuł finalistki XLIV olimpiady Geograficznej oraz zakwalifikowała się do części ustnej wojewódzkiego etapu olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Dzięki otrzymanym wynikom z egzaminu maturalnego Patrycja Łukasik została laureatką ogólnopolskiego programu „Matura na 100 procent”, którego oficjalna gala odbędzie się we wrześniu 2018 r.

BRAWO!!!

MF
tekst: na podst. informacji RMM
fot. archiwum Patrycji Łukasik