Mieroszowska edycja Kellys Enduro MTB Series

Kellys Enduro MTB Series to jedyny w Polsce cykl zawodów kolarskich w formie on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Dotychczas odbyły się trzy rundy w: Srebrnej Górze, Szklarskiej Porębie, Baligrodzie i dziś (30.09.2017 r.) finałowa runda w Mieroszowie.

Jak podkreślają organizatorzy „enduro w formacie on-sight to powrót do samych początków kolarstwa górskiego. Pierwsze eksploracje gór odbywały się na rowerach wyglądających jak kupione obecnie w markecie, z technologiami z kompletnie innej epoki, techniką jazdy ograniczoną możliwościami rowerów. Ale odczucia riderów były z pewnością podobne jak obecnie - wolność, adrenalina, jazda w nieznane, pokonywanie kolejnych barier. Rywalizacja na zawodach enduro w formacie on-sight czyli bez wcześniejszej znajomości trasy też jest swoistą przygodą. Nie wiesz co czeka na Ciebie za kolejnym zakrętem, dropem, jak rozłożyć siły, czy to już koniec OS-u, czy może jeszcze będzie podjazd, trawers? Jazda on-sight to również w pewnym stopniu wyrównanie szans dla wszystkich uczestników. Nie ma tu miejsca na patentowanie trasy, próbne przejazdy trudnych odcinków".

Wyniki mieroszowskiej edycji Kellys Enduro MTB Series 2017 oraz pełna klasyfikacja po 4 rundach, dostępna jest na oficjalnej stronie zawodów: http://www.enduro-mtb.eu/

red.
Fot. Paweł Oleszkiewicz

Galeria

Komentarze obsługiwane przez CComment