Na placu budowy nowej Biedronki w Mieroszowie

Od lipca br., trwają prace ziemne i budowlane nowej siedziby mieroszowskiej Biedronki, która najprawdopodobniej już pod koniec listopada zostanie oficjalnie otwarta przy ul. Wolności w Mieroszowie.

Biedronka to sieć sklepów należąca do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins. Pod względem liczby sklepów jest to największa sieć handlowa w Polsce. Biedronka posiadała na koniec 2017 roku 2823 sklepów, a jej przychody w roku 2017 osiągnęły 11,2 mld euro. 

Otwarcie mieroszowskiej Biedronki przy ul. Dworcowej, 5 marca 2009 r., stanowiło swoistego rodzaju przełom handlowy na terenie gminy Mieroszów. Dotychczasowe lobby polityczno-gospodarcze, które przez wiele lat skutecznie blokowało „wejście” do Mieroszowa dużej sieci handlowej nie było w stanie zablokować tej inwestycji i otwarcie pierwszego dużego marketu w Mieroszowie stało się faktem.

W konsekwencji większość dotychczas funkcjonujących w mieroszowskim rynku sklepów spożywczych utraciło znaczną część przychodów, co doprowadziło w konsekwencji do ich zamknięcia i zmiany dominującej przez wiele lat funkcji naszego rynku.

Cieszy, że dzięki tej inwestycji uda się zachować część naszej historii i ocalić przed wyburzeniem kolejny bardzo charakterystyczny dla Mieroszowa obiekt przedwojennej fabryki Held`a, której ciekawą historię przybliżymy Państwu już niebawem…

Tymczasem, zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji z placu budowy nowej siedziby mieroszowskiej Biedronki przy ul. Wolności w Mieroszowie.

Marcin Flieger

 

Komentarze obsługiwane przez CComment