Na ulicy Mikołaja Kopernika trwa wymiana tablic

W poniedziałek 12 lutego br. rozpoczęła się na ul. Mikołaja Kopernika w Mieroszowie wymiana tablic, tym samym zmiana nazwy ulicy Dąbrowszczaków na Mikołaja Kopernika wkroczyła w finalny etap, a nowe solidne tablice pojawiły się w pierwszej kolejności na budynkach wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez ZGKiM w Mieroszowie.

Nowe solidne tablice zastępują stare - zmiana nazwy ulicy Dąbrowszczaków na Mikołaja Kopernika wkroczyła w finalny etap (Fot. Marcin Flieger)

Zakup nowych tablic został w całości sfinansowany przez Urząd Miejski w Mieroszowie dzięki decyzji Burmistrza gminy Mieroszów pana Marcina Raczyńskiego. Nowe tablice są o kilka centymetrów mniejsze od starych jednak jak udało nam się dowiedzieć, zamówienie nowych równie trwałych i solidnych tablic, odpowiadających wymiarami starym tablicom, wiązałoby się z kilkukrotnym podniesieniem kosztu ich zakupu ze względu na ich niestandardowy, większy rozmiar i jednocześnie wydłużyłoby znacznie proces ich produkcji.

Trwa wymiana tablic na budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Mieroszowie (Fot. Marcin Flieger)

Również ze względów formalnych w pierwszej kolejności zostały wymienione tablice na budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Mieroszowie, a właściciele wspólnot i budynków prywatnych zostali poinformowani pisemnie o możiwości bezpłatnego odbioru nowych tablic w ZGKiM w Mieroszowie przy ul. Wolności 27, które - o ile właściciele budynków wyrażą na to pisemną zgodę - będą mogly zostać wymienione przez pracowników ZGKiM lub bezpośrednio przez właścicieli nieruchomości.

Wymiana tablic kończy zapoczątkowany w zeszłym roku proces zmiany nazwy ulicy Dąbrowszczaków na Mikołaja Kopernika, zgodnie z wymaganiami ustawy dekomunizacyjnej przyjętej przez Sejm RP 1 kwietnia 2016 r. Zmiany, której kosztami zostały obarczone samorządy oraz prywatni przedsiębiorcy, którym chociażby za wymianę niezbędnych do prowadzenia działalności pieczątek i utratę czasu nikt nie zwróci... A te koszty niestety nie są małe...

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!