Nareszcie Mieroszów ma swój własny bieg górski! Lesista Trzydziecha za nami!

Zaledwie 2 godziny i 15 minut zajęło Ondrejowi Penc z Mezimesti, pokonanie 30 kilometrowej trasy pierwszego mieroszowskiego Biegu Górskiego Lesista Trzydziecha, który odbył się w piękną, słoneczną niedzielę 22 września 2019 r. 

Start oraz meta biegu miały miejsce w mieroszowskim rynku, a trasa biegła leśnymi duktami początkowo po Parkowej Górze aby rozwinąć całe swe piękno w masywie Lesistej Wielkiej. Zawodnicy chwalili sobie trasę biegu nie tylko ze względu na piękne widoki ale także ze względu na jej trudność, gdyż 800 metrowa różnica wzniesień dała się we znaki nawet najtwardszym zawodnikom. 

Na trasie biegu biegaczom kibicowali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ich rodziny i znajomi. Nie zabrakło oczywiście władz samorządowych gminy Mieroszów z Burmistrzem Mieroszowa Andrzejem Lipińskim na czele oraz samorządowców powiatu wałbrzyskiego i sąsiednich gmin. Zawodnikom kibicował również Minister Michał Dworczyk oraz Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” Kamil Zieliński.

Wśród mieszkańców naszej gminy tryumfował Jan Nowaczyk z Mieroszowa, który ukończył ten jakże trudny bieg z czasem 2:49:49, a wśród mieszkanek naszej gminy bezkonkurencyjna okazała się Aneta Marciniuk z Sokołowska, która ukończyła bieg z czasem 3:56:23.

Pełne wyniki w kategorii OPEN pierwszego Biegu Górskiego Lesista Trzydziecha przedstawiają się następująco:

M

Nr

Imię

Nazwisko

Kat

Miejscowość

Wynik

1

191

ONDREJ

PENC

M40

MEZIMESTI

02:15:27

2

219

BENIAMIN 

BUSZEWSKI

M40

WROCŁAW

02:18:28

3

313

GRZEGORZ

MAŁYGA

M30

WROCŁAW

02:23:04

4

262

PIOTR

HOLLY

M30

WAŁBRZYCH

02:24:52

5

259

PAWEŁ

GRONDYS

M30

WROCŁAW

02:28:45

6

263

MARCIN

JAGIELLICZ

M30

WAŁBRZYCH

02:29:53

7

215

PATRYK

BRYŁKOWSKI

M20

ŚWIDNICA

02:30:36

8

208

PAWEŁ

BIAŁEK

M20

ŚWIEBODZICE

02:32:38

9

304

SYLWESTER

ŁABUZ

M30

DZIERŻONIÓW

02:35:51

10

179

KAMIL

MUSIELSKI

M30

DZIERŻONIÓW

02:35:51

11

173

GRZEGORZ

BIENIEK

M30

LUBAWKA

02:38:54

12

188

ASKANIUSZ

KOCEMBA

M30

LUBAWKA

02:41:41

13

319

MACIEJ

MARTOWSKI

M40

WROCŁAW

02:41:54

14

366

ADAM

SOKOŁOWSKI

M30

WROCŁAW

02:42:40

15

369

SERGIUSZ

SOLARSKI

M30

WAŁBRZYCH

02:43:33

16

212

MARCIN

BORUŃ

M40

WAŁBRZYCH

02:44:00

17

309

KAMIL

ŁYCZKOWSKI

M30

WAŁBRZYCH

02:44:07

18

171

LIDIA

NIEKRAŚ

K40

KŁODZKO

02:44:37

19

374

JOANNA

SUSMANEK

K30

WROCŁAW

02:44:40

20

315

NORBERT

MARCINOWSKI

M20

BIELAWA

02:47:08

21

265

MICHAŁ

JUREK

M30

WROCŁAW

02:47:19

22

182

ZBIGNIEW

FRYDLEWICZ

M40

LUBIN

02:48:04

23

245

ANDRZEJ

GALIMSKI

M40

ŚWIEBODZICE

02:48:27

24

330

JAN

NOWACZYK

M40

MIEROSZÓW

02:49:49

25

225

PIOTR

CICHOŃ 

M40

BIELAWA

02:50:12

26

291

MARCIN

KUŁAKOWSKI

M20

JEDLINA-ZDRÓJ

02:50:27

27

356

PAWEŁ

ROZDOLSKI

M30

JELCZ-LASKOWICE

02:53:21

28

308

KRZYSZTOF

ŁUKAWSKI

M30

ŚWIEBODZICE

02:54:02

29

183

ADRIAN

KALINOWSKI

M30

WROCŁAW

02:54:13

30

341

JAGODA

PETRYNA

K30

WROCŁAW

02:55:38

31

373

GRZEGORZ

SULIMA

M50

STRZEGOM

02:56:10

32

385

ROMAN

TROCHA

M50

DZIERŻONIÓW

02:57:11

33

238

PAWEŁ 

FARNHOLTZ

M30

ROZTOKA

02:57:31

34

343

KARINA

PIEKARSKA

K40

ŚWIEBODZICE

02:57:40

35

197

WOJTEK

WÓJCIAK 

M20

GORZESZÓW

02:58:52

36

391

PIOTR

WCIÓRKA

M40

ŚWIDNICA

02:59:47

37

228

JACEK

CZYCZERSKI

M50

ROGOŹNICA

02:59:54

38

333

MICHAŁ 

OSTROWSKI 

M30

WAŁBRZYCH

03:00:10

39

281

PIOTR

KOTŁOWSKI

M40

BOGUSZÓW-GORCE

03:00:20

40

273

MACIEJ

KISIEL

M40

DZIERŻONIÓW

03:00:55

41

331

MARCIN

NOWAKOWSKI

M30

WROCŁAW

03:01:33

42

209

ALEKSANDRA

BOCHEŃSKA

K40

KIEŁCZÓW

03:02:07

43

280

MARIUSZ

KOSTASZ

M30

GŁUSZYCA

03:02:08

44

229

MARIUSZ

DĄBROWSKI

M40

WROCŁAW

03:02:49

45

217

JACEK

BRZEZOWSKI

M30

WROCŁAW

03:03:45

46

367

TOMASZ

SOKULSKI

M30

WROCŁAW

03:04:49

47

186

STANISŁAW

KOGUT

M30

ŚWIDNICA

03:05:14

48

347

KRZYSZTOF

PRUCIAK

M30

OŁAWA

03:05:26

49

286

PAWEŁ

KRÓL

M30

ŚWIDNICA

03:06:01

50

388

MARIUSZ

URBAN

M30

WALBRZYCH

03:06:54

51

184

ANETA

KOSARZYCKA

K30

ŻMIGRÓD

03:07:33

52

394

MICHAŁ

WIELOSIK

M20

WAŁBRZYCH

03:07:58

53

389

ARTUR

WALUŚKIEWICZ

M50

WROCŁAW

03:08:01

54

387

KRZYSZTOF

ULATOWSKI

M30

PONIEC

03:08:10

55

293

DOROTA

KUTYBA

K20

ŚWIDNICA

03:09:39

56

268

JACEK

KALUS

M20

WAŁBRZYCH

03:09:40

57

312

SEBASTIAN

MAJEWSKI

M30

WAŁBRZYCH

03:09:42

58

357

KRZYSZTOF

RÓG

M40

CHOCIANÓW

03:09:43

59

187

KRYSTIAN

ZACIERKA

M30

PRZEWORNO

03:09:52

60

398

ANGELINA

WOYCZYŃSKA

K30

LESZNO

03:09:52

61

226

IRENEUSZ

CYGAN

M40

SWIDNICA

03:10:19

62

299

ANDRZEJ

LIGIENZA

M30

DZIERŻONIÓW

03:10:58

63

382

EWELINA 

ŚWIĄTEK

K30

WROCŁAW

03:11:38

64

351

GRZEGORZ

REJMAN

M30

WAŁBRZYCH

03:12:17

65

339

DANIEL

PAWLAK

M40

KŁODZKO

03:12:54

66

170

DANIEL

WUJDA

M40

SOKOŁOWSKO

03:14:17

67

325

AGNIESZKA

MINNITI

K20

BIELAWA

03:15:21

68

239

EWA

FARNHOLTZ 

K30

ROZTOKA

03:15:28

69

303

MARCIN

LUPA

M30

WROCŁAW

03:17:02

70

231

JAROSŁAW

DOMAŃSKI

M40

ŚWIERZAWA

03:17:24

71

321

MAGDALENA

MECAN

K20

OŁAWA

03:18:06

72

384

SEWERYN

ŚWIERK

M40

JANOWICE WIELKIE

03:18:06

73

266

ŁUKASZ 

KADYS 

M30

ROZTOKI 

03:18:34

74

338

SYLWESTER 

PAWLAK 

M30

ŚRODA WIELKOPOLSKA

03:18:48

75

310

ANETA 

MACHAJEWSKA 

K40

ŚRODA WIELKOPOLSKA

03:18:48

76

178

KRZYSZTOF

BOROWIEC

M50

GŁUSZYCA

03:19:06

77

395

JACEK

WIERZBA

M40

ŻMIGRÓD

03:19:13

78

264

SYLWESTER

JAKUBOWSKI

M40

BOGUSZÓW-GORCE

03:19:44

79

377

MACIEJ

SZCZEPANIAK

M40

WROCŁAW

03:20:23

80

371

ANNA

STRAUCHOLD

K40

KAMIENIEC WROCŁAWSKI

03:20:42

81

390

DAWID

WAROWNY

M40

DOBROMIERZ

03:20:42

82

216

RAFAŁ

BRYŚ

M40

ŚWIDNICA

03:21:02

83

311

TOMASZ 

MACIEJEWSKI 

M30

MIEROSZÓW

03:21:13

84

206

KRZYSZTOF 

BARAŃSKI 

M40

JEDLINA-ZDRÓJ

03:21:42

85

207

MATEUSZ

BIALIC

M20

KARPNIKI

03:24:17

86

234

JACEK

DUDZIK

M50

KLODZKO

03:24:25

87

283

TOMASZ

KOWALCZYK

M40

WROCŁAW

03:24:56

88

328

RYSZARD

NESTEREWICZ

M50

KŁODZKO

03:26:24

89

277

MIROSŁAW

KOPACZ

M50

POZNAN

03:27:31

90

267

DARIUSZ 

KALISZ 

M50

WAŁBRZYCH

03:28:28

91

355

JAROSŁAW

ROZDOLSKI

M30

WROCŁAW

03:28:58

92

214

DOMINIK

BRODA

M30

WROCŁAW

03:29:55

93

358

KATARZYNA

RUTKOWSKA

K30

WROCŁAW

03:30:04

94

375

MIROSŁAW

SZANIEWSKI

M40

JELENIA GÓRA

03:30:45

95

301

PIOTR

LITWA

M40

JAWOR

03:31:29

96

177

ALINA

JARACZ-PATEREK

K30

WROCŁAW

03:31:49

97

255

KATARZYNA

GRAMZA

K30

RAWICZ

03:33:19

98

318

BARBARA

MARTOWSKA

K40

WROCŁAW

03:35:35

99

176

WALDEMAR

ŁUCZYWEK

M40

TARGOSZYN

03:39:13

100

196

MARCIN

WÓJTOWICZ

M40

WROCŁAW

03:39:37

101

194

KAMILA 

ŻEROMSKA

K30

BOGUSZÓW-GORCE

03:39:38

102

185

WACŁAW

KRUK

M50

ŚWIDNICA

03:39:43

103

364

KRZYSZTOF

SŁODKOWSKI

M40

ŚWIDNICA

03:39:43

104

288

URSZULA

KUJAWKA

K30

GŁUSZYCA

03:40:45

105

289

PIOTR

KUJAWKA

M40

GŁUSZYCA

03:40:45

106

180

ADAM

DOMAGAŁA

M50

BIELAWA

03:41:08

107

271

SYLWIA

KASPERSKA

K40

CHOCIANÓW

03:41:41

108

258

MICHAŁ

GRELA

M40

WROCŁAW

03:42:15

109

345

MICHAŁ

PIOTROWSKI

M30

WROCŁAW

03:42:43

110

181

ARLETA

ZASIWA

K30

JELENIA GORA

03:43:16

111

169

EMILIA

BERUTA-KOŁODZIEJ

K30

WROCŁAW

03:45:18

112

252

MAREK

GŁOWACKI

M50

WAŁBRZYCH

03:45:49

113

292

MARLENA

KUROWSKA

K30

KAMIENNA GÓRA

03:46:41

114

290

SEBASTIAN

KULA

M30

SYCÓW

03:47:07

115

296

KATARZYNA

LACH-PAPCIAK

K40

JAWOR

03:47:58

116

168

RENATA

ŁUBIK

K40

KIEŁCZÓW

03:48:04

117

254

SEBASTIAN 

GRACZYK

M40

BOGUSZÓW-GORCE

03:49:43

118

342

MARCIN

PIECZKA

M30

BOGUSZOW-GORCE

03:49:43

119

300

PRZEMYSŁAW

LIPKA

M20

WAŁBRZYCH

03:51:36

120

278

IRENEUSZ 

KORDYLAK

M40

WAŁBRZYCH

03:53:13

121

314

ANETA

MARCINIUK

K40

SOKOŁOWSKO

03:56:23

122

175

NORBERT

KUBIK

M40

ŚWIDNICA

03:57:23

123

359

MARIUSZ

RUTKOWSKI

M30

LEGNICA

03:58:16

124

251

ADAM

GŁOGOWSKI

M30

WROCŁAW

03:58:16

125

348

JUSTYNA 

PRZYTULSKA 

K40

ŚWIDNICA

03:58:25

126

393

SŁAWOMIR

WĘGLARZ

M30

KARWIANY

03:58:48

127

360

MICHAŁ

RZEPECKI

M40

POZNAŃ

03:59:02

128

210

ALLAN

BOROWIAK

M40

ŚWIEBODZICE

03:59:11

129

306

PIOTR

ŁAZAROWICZ

M50

JAWOR

03:59:34

130

329

ANNA

NIECHAJ

K40

WAŁBRZYCH

04:04:40

131

189

ANATOLII

PIEROG

M50

UNISŁAW

04:06:54

132

305

KATARZYNA

ŁAZAROWICZ

K40

JAWOR

04:07:09

133

174

HANNA

PŁONKA

K40

SZCZAWNO-ZDRÓJ

04:07:51

134

261

MARCIN

HAJDUK

M40

SZCZAWNO ZDRÓJ

04:07:51

135

282

JAROSŁAW 

KOWALCZYK

M40

WAŁBRZYCH

04:07:52

136

218

KATARZYNA

BUJAK

K20

UNISŁAW ŚLĄSKI

04:09:24

137

349

MARTYNA

RASZCZUK

K30

WALBRZYCH

04:13:40

138

269

STANISŁAW

KAPŁON

M50

KŁODZKO

04:13:43

139

379

EWA

SZMEL

K50

PIECHOWICE

04:14:00

140

272

GRZEGORZ

KĘPSKI

M30

WROCŁAW

04:15:04

141

256

NIKOLA

GREBER

K20

TUREK

04:20:57

142

326

ANDRZEJ

MITEK

M40

ŻMIGRÓD

04:25:23

143

327

DOROTA

MITEK

K40

ŻMIGRÓD

04:25:23

144

240

KRYSTYNA

FESZ-CHLEBOWSKA

K40

WOŁÓW

04:25:23

145

166

ROBERT

JERENDA

M40

LEGNICA

04:32:36

146

344

MAREK

PIOTROWSKI

M50

LEGNICA

04:35:57

147

294

BEATA

KWIATKOWSKA

K40

BOGUSZÓW-GORCE

04:38:13

148

190

MAREK

MUSIAŁ

M50

BYSTRZYCA GÓRNA

04:38:14

149

167

ANGELIKA

JANCZAK

K40

LEGNICA

04:42:39

150

363

RADOSŁAW

SIWKIEWICZ

M30

DZIERŻONIÓW

04:42:40

151

295

TOMASZ

KWIATKOWSKI

M30

ŚRODA WIELKOPOLSKA

04:43:05

152

172

ALIAKSANDR

KORZHUN

M30

KAMIENNA GÓRA

04:46:22

153

370

MATEUSZ

STELMASZCZUK

M30

MIEROSZÓW

04:55:55

154

246

TOMASZ

GAŁAN

M30

MIEROSZÓW

04:55:56

155

237

ANNA

FALENDER

K30

ŚWIDNICA

04:57:12

156

386

AGATA

TRZCINA

K40

ŚWIDNICA

04:57:12

157

352

ARKADIUSZ

ROBAK

M30

PNIEWY

05:01:25

158

378

AGNIESZKA

SZEWCZENKO

K30

BOLESŁAWIEC

05:01:44

159

383

JOANNA 

ŚWIDER - KRÓLIKIEWICZ 

K30

PNIEWY

05:01:44

160

243

ELŻBIETA

GABRYELSKA

K30

WROCŁAW

05:07:51

161

346

MAGDALENA

PISKORZ

K40

MOKRONOS GÓRNY

05:34:13

162

222

KRZYSZTOF 

CHLEBOWSKI 

M30

GŁUSZYCA

DNF

163

274

DANIEL

KŁOSOWSKI

M30

WAŁBRZYCH

DNF

Zorganizowany po raz pierwszy w gminie Mieroszów Bieg Górski Lesista Trzydziecha spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem uczestników oraz mieszkańców naszej gminy. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest Dyrektor MCK Igor Hoffman. Podobne biegi od lat odbywają się w gminach ościennych i wiodą w przeważającej większości po górskich szlakach naszej gminy. Nareszcie i gmina Mieroszów ma swój Górski Bieg! Brawo!

Marcin Flieger