Nie tylko Gospel! Debiutancka płyta Ani Poszelużnej "Sny na Jawie"

W trakcie drugiego dnia tegorocznego festiwalu „Nie tylko Gospel!”, swą premierę miała debiutancka płyta zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu o statuetkę „Szklanego Szomola” Ani Poszelużnej zatytułowana „Sny na jawie”.

Na debiutanckiej płycie Ani Poszelużnej „Sny na jawie” znalazło się 11 autorskich kompozycji, wśród których nie zabrakło oczywiście świetnie znanego mieroszowskiej publiczności utworu „Zakręty”, „Jakby mniej” oraz „Daj mi znak”. Wydawcą płyty jest Mieroszowskie Centrum Kultury i jak czytamy na jej okładce, jest to „nagroda ufundowana przez Burmistrza Mieroszowa za uzyskane I miejsce w konkursie o Szklanego Szomola 2017”. Niestety Burmistrz był nieobecny w trakcie recitalu oraz premiery płyty Ani Poszelużnej w dn. 7 lipca br.

Ania Poszelużna wraz z laureatką tegorocznej nagrody publiczności festiwalu „Nie tylko Gospel!” 13-letnią Helena Czech, która z dumą trzyma debiutancką płytę swej starszej koleżanki… (fot. MF)

Oddaję w Wasze ręce bardzo ważny fragment mojego życia – kilka lat pełnych skrajnych emocji, momentów, w których nie wiedziałam, czy śnię, czy może chciałabym, żeby te zdarzenia właśnie snem się okazały. Przelewanie tych uczuć i myśli na muzykę było pewną formą cudownej terapii, która zaowocowała w tę płytę. Mogę powiedzieć, że materiał ten jest jak muzyczny pamiętnik zawierający 11 osobistych utworów opowiadający 11 prawdziwych historii… Mam nadzieję, że znajdziecie w nich swoje interpretacje otaczającej Was rzeczywistości, a wtedy razem przeżyjemy Sny na jawie.” – pisze o swej debiutanckiej płycie Ania Poszelużna.

Od wygrania zeszłorocznego konkursu o statuetkę „Szklanego Szomola” wydarzyło się w życiu Ani bardzo wiele i jak podkreśla „ten rok był bardzo intensywny, nie tylko ze względu na muzykę, ale też inne osobiste sprawy, m.in. uczelnię. Kończyłam właśnie 5-ty rok nauczania matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedostatni semestr okazał się bardzo trudny (…) także praktycznie wszystko skumulowało się w jednym czasie i trudno było się skupić tylko i wyłącznie na muzyce. Dlatego też, ten rok był troszeczkę nerwowy, jeżeli chodzi o muzykę, bo bardzo dużo chciałam zrobić, miałam ogromne nadzieje co do płyty i chciałam ją zrobić jak najlepiej. Mam nadzieję, że tak wyszło. Dałam z siebie wszystko tworząc ten materiał i mam nadzieję, że odbiór płyty będzie dobry.”

Debiutancka płyta Ani Poszelużnej „Sny na jawie” powstała w kilku etapach: przygotowanie aranżacji, nagranie wokali, ostateczny mix i mastering płyty oraz jej produkcja.


 

Podkłady muzyczne zostały zaaranżowane i wyprodukowane przez Krzysztofa Kollek oraz Jacka Markuszewskiego, a w utworze Zakręty dodatkowo na pianinie zagrał Mateusz Hrynkiewicz. Wokale natomiast, zostały nagrane we wrocławskim studio nagrań MARIMAL pana Andrzeja Walusa, na przestrzeni ponad dwóch tygodni i to właśnie tam materiał został ostatecznie zmiksowany i poddany masteringowi.

Zdjęcia wykorzystane na okładce i wewnątrz płyty wykonała Katarzyna Kołodziejczak w kilku poznańskich lokalizacjach, natomiast makietę okładki stworzył Tomasz Tracewski. Opieką artystyczną objęła Anię, doskonale nam znana Elżbieta Szomańska oraz Tomasz Tracewski.

Nieoceniony wkład w wydanie płyty wnieśli również sponsorzy, dzięki którym udało się nagrać podkłady muzyczne, wokale oraz wydać tę jakże wspaniałą płytę. A od września Ania rozpoczyna naukę w policealnym studium piosenkarskim w Poznaniu – trzymamy kciuki i życzymy szybkiego powrotu do Mieroszowa.

Marcin Flieger