Ogłoszono przetarg na remont barierek i wzmocnienie skarpy
Fot.: Archiwum

Ogłoszono przetarg na remont barierek i wzmocnienie skarpy

Do 10 maja br. wykonawcy mogą składać oferty na wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie fragmentu barierek ochronnych wzdłuż rzeki Ścinawki przy kładce łączącej ul. Miłą z ul. Nad Potokiem oraz wzmocnieniu skarpy wraz z jej zagospodarowaniem przy ul. Dolnej – tym samym dwa zadania o których piszemy Państwu od ponad roku, są coraz bliżej pozytywnego finału.

Przybliżona lokalizacja przedmiotu zapytania ofertowego (źródło: BIP Mieroszów)

Przedmiotem ogłoszonego 17 kwietnia br. przez Burmistrza Marcina Raczyńskiego zapytania ofertowego jest wykonanie etapu robót na zadaniu inwestycyjnym pn.: „Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Mieroszów – etap – wymiana fragmentu barierek ochronnych wzdłuż rzeki Ścinawki i wzmocnienie skarpy wraz z jej zagospodarowaniem” i obejmuje – jak czytamy w zapytaniu ofertowym - wykonanie następujących robót:
1) demontaż i utylizacja elementów kolidujących z inwestycją,
2) montaż nowych barierek ochronnych w kolorze grafitowym wzdłuż rzeki Ścinawki (fragment ok. 50 m) oraz barierek na skarpie w kolorze grafitowym (połączonych z istniejącymi elementami ochronnymi),
3) remont istniejącej skarpy z wykorzystaniem gruntu zbrojonego (nasyp ze zbrojeniem geosyntetycznym), 

4) oczyszczenie istniejącego muru i murku,
5) wbudowanie prefabrykowanej ścianki szczytowej „L” z betonu architektonicznego,
6) wykonanie nasadzeń zieleni niskiej oraz średniej,
7) wykonanie utwardzonej nawierzchni skweru z wykorzystaniem kostki granitowej (będącej w posiadaniu Zamawiającego),
8) uporządkowanie terenu.

Fot. Archiwum

O wyborze oferty będzie decydować najniższa cena, a termin wykonania zamówienia – jak określa zapytanie ofertowe – to 8 tygodni od dnia podpisania umowy. Zatem jest szansa, że już po wakacjach uda się zakończyć oba zadania…

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!